• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Kesiminiz Tarzınızı Yansıtıyor

  • 1

Pek çok bayan belirli zaman aralıklarında saç modellerinden sıkılmakta ya da değişiklik yapmak istediklerinden dolayı saç modellerinde farklı şekiller aramaktadır. Saç kesimi bayanların en sık yapmış olduğu değişimler arasında yer almaktadır. Ancak saç kesiminde dikkat edilmesi gereken püf noktalar yer almaktadır. Saç kesimleri genel olarak bayanların tarzını yansıtmaktadır. Kimi bayan kısa saçlardan hoşlanırken kimi ise uzun saçlardan hoşlanmaktadır.

Katalog ya da farklı bir kişi üzerinde beğenilen saç modeli her kişiye yakışmaz. Saç modeli seçerken yüz tipine uygun saç modeli seçilmesi daha hoş ve güzel bir görünüm kazanma konusunda büyük önem taşımaktadır. Saç rengi ve saç modeli değişiminde kendinize uygun modeli bulmakta zorlanıyorsanız kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Aksi durumda hoş bir görünüm kazanmak isterken itici bir görünüme de sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Kırıklar Saçlarınızı Zayıflatıyor

Saç kesimi özellikle bayanların dış görünümü açısından büyük önem taşımaktadır. Saç kesimi kişinin yüz tipine göre uygulanmalı, saç kesimi yapılırken özenli ve titiz bir çalışma yapılması gerekmektedir. Saç kesiminde özellikle büyük bir dikkat ve özen gerektirmekte olan saç modelleri kıvırcık saçlardır. Kıvırcık saçların şekil alması oldukça zordur.

Saç kesimi yapılırken uzman bir kuaförden yardım almak gerekir. Genel olarak bayanlar uzun saç aşığıdır ve saçlarını kestirmek istemez. Ancak zamanla yıpranan saç uçları ve saçlarda meydana gelen kırıklar saç gelişimini önler ve saçların uzamasını güçleştirir. Bu sebepten dolayı düzenli zaman aralıkları ile saç kesimi yapılarak saçın güçlenmesi ve daha hızlı bir şekilde uzaması sağlanmaktadır.

Saç Kırıklarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Saç kırıkları genel olarak saçların bakımsız olması ve uzun süre kesilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra yanlış tarak tercihleri ve yanlış tarama da saçlarda kırık oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Kalın dişli taraklar saçların kolay açılmasını sağlarken kırık oluşumunu engellemeye de yardımcı olur. Saçlarınızda kırık oluşumunu engellemek için saç bakımınızı düzenli olarak yapmanız ve saç şekillendirmelerinde saçlarınızı uzun süre ısıya maruz bırakmaktan kaçınmalısınız. Saç şekillendirici makineler yaymış olduğu fazla ısı ile saçları yıpratmakta ve saçların kırılmasına sebep olabilmektedir.