• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

  • 1

Saç boyası rengini değiştirmek istediğimizde, rengin tam tutması nerede ise imkansız oluyor. Ya da saçın rengini tam tutturmak için saç rengini akıtmak gerekir. Saç rengi en kısa sürede nasıl akar? Saç rengi nasıl akıtılır?

Genel olarak kutu üzerinde ki renkler ile saçımızın rengi bire bir tutmayabiliyor. Bu saç telinin inceliği ve kalınlığı, altında ki farklı renklerden dolayı meydana geliyor. Peki, sevmediğimiz bir boyayı nasıl aktırabiliriz? Hoşumuza gitmeyen saç renginden bir an önce kurtulmak isteriz. Bu gibi durumlarda saçın boyası akması ve farklı bir renge boyatmak gerekebilir. Fakat yeni boya yapılan saça tekrar kimyasal uygulandığında saçlar yıpranıyor. Bakalım bu durumda ne yapmalıyız? Doğal yollarla saç rengini nasıl akıtırız bakalım.

Doğal Yöntemlerle Saç Boyası Akıtmak

  • Limon suyu ile saç boyası akıtma

Limon asidik bir yapıya sahiptir. Limon suyunu sıkarken bile elimizde değişim görülebiliyor. Yaz aylarında limon suyunu saça uygulayıp, güneşte durursak ciddi derecede saçınızın renginin açıldığını göreceksiniz. Aynı işlemi saç akıtma yönteminde de kullanabilirsiniz. Saçınızı limon suyu ile yıkayıp yarım saat kadar bekleyin. Sonrasında durulayın. Bu işlemi haftada 2-3 defa tekrarlamalısınız.

  • Karbonat ile saç rengi akıtma

Saç boyası akıtma yöntemleri arasında karbonat en sık kullanılanlardandır. Hem doğallığı ile hem de kolay bir şekilde saçın akmasını sağladığı için çok tercih ediliyor. Kullandığınız şampuanın içine 2-3 çay kaşığı karbonat ekleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • C vitamini ile saç rengi açmak

C vitamini de saç boyası akıtma yöntemleri arasında yer alır. Genelde saç rengi açmak için C vitamini kullanılır. Bu kapsüllerden en az 10 adet şampuanınıza ekleyerek saç boyasını akıtma yönteminde kullanabilirsiniz. Daha etkili olması için saç kremine eklemenizde fayda var. Böylece 40-45 dakika bekletip durulayın ve daha kısa sürede saç renginizi açmış olun. Saç rengini çok güzel bir şekilde akıtsa da saç açmada aşırıya kaçıldığı için dikkatli kullanılması gerekir. Özellikle koyu renkli saçlarda kullananlar saçın aşırı şekilde açıldığını söylüyor.