• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Rastgele Antibiyotik Kullanımının Oluşturduğu Tehditler

Rastgele Antibiyotik Kullanımının Oluşturduğu Tehditler
  • 1

Rastgele Antibiyotik Kullanımının Oluşturduğu TehditlerRASTGELE ANTİBİYOTİK KULLANIMIN OLUŞTURDUĞU TEHDİTLER
Antibiyotiğin gelişi güzel kullanılmasının neden olduğu en önemli sorunlardan biri o bakterinin antibiyotiğe karşı direnç kazanmasıdır.Direnç kazanan bakteriler azalmanın tam tersi çoğalarak daha ciddi sağlık sorunları meydana getirmektedir.Bu sorunlar arasında hastalığın daha uzun sürmesine, hatta ölümcül olmasına yol açabileceği söylenilmektedir.Antibiyotikler doktor kontrolü altında kullanılması gereken ilaçlardandır.Rastgele her ateşlendiğiniz de vücudunuzda kırgınlık olduğunda ağrınız olduğunda antibiyotik kullanımı uygun değildir.İşte antibiyotiğin yol açtığı sorunlar;

-Karaciğerlerde ciddi anlamda zarar vermektedir.Karaciğer fonksiyonlarını bomaktadır.
-Sindirim ve bağırsak sisteminde hasarlar meydanan getirebilmektedir.İshal bulantı kusma karın ağzısı gibi sikatetler görülmektedir.
-Alerjik reaksiyonlar oluşturarak sadece ciltte döküntü kaşıntı kızarıklık değil ölümle sonuçlanabiliyor.
-Böbrek yetmezliğine yol açarak böbrekler üstünde toksik etkiler bırakıp organ yetmezliğine davetiye çıkarıyor.Saten böbrek yetmezliğinin başlıca nedenleri ilaç kullanımı sonucu olmaktadır.


ETİKETLER