• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pürüzsüz Görünen Bacaklar için 5 İpucu

bacaklar
  • 1

Özellikle yaz mevsiminin gereği, bacaklar daha bir önem kazanıyor kadınlar için. Çünkü yaz mevsimi demek, bol bol mini etek, mini şort, mini elbise demek. Bu da bacakların kusursuz ve pürüzsüz olmasını gerektiriyor. Biz kadınlar bu tip şeylere fazla özen gösterdiğimiz için, her yaza girişte bacakları pürüzsüz göstermenin yollarını arıyor ve bulduğumuz her yönteme başvuruyoruz. Bazen bu yöntemler ters tepebiliyor. Sebebi ise yanlış uygulama ve yanlış yöntemler.

Sizin için en sağlıklı ve kolay uygulanabilir yöntemlere yazımız içinde bolca yer verdik. Buyurun bir bakalım.

Bacakları Pürüzsüz Göstermenin Yolları:

Bacaklarınıza kusursuz bir görünüm katmak için maskelere, yağlara gerek yok. Uygulayacağınız maskeler bir nebze işinize yarayabilir, fakat yağ kesinlikle kullanmamalısınız. Yağlar bitkisel oldukları için, emilimi kolay olmuyor ve böyle olunca da oturduğunuz her yerde iz kalıyor, sürekli bacaklarınızda terleme ve kayganlık oluyor. Elinize sürdüğünüz kremler de aynı etkiyi yaratıyor ve bir süre sonra kremi temizlemeye uğraşıyoruz. Bu gibi sebeplerden dolayı daha pratik çözümlere eğilmelisiniz.

Işıltılı Pudralar

Yüzünüze uyguladığınız ve kendinizi daha iyi hissettiğiniz pudralar, pekâlâ bacaklarınız için de aynı etkiyi yaratacaktır. Işıltılı pudranızı bacaklarınız için de kullanabilirsiniz. İstediğiniz kısımlarına veya tamamına yeterli miktarda uygularsanız; kusursuz, ışıltılı ve pürüzsüz bir bacak görünümü elde edebilirsiniz.

Losyon ve BB Krem

Her gün cildiniz için kullandığınız ve vücudunuzun hemen emebildiği vücut losyonlarınızı, BB krem ile karıştırarak bacaklarınıza uygulayabilirsiniz. Daha doğal ve daha pürüzsüz bir görünüm kazanmanıza fazlasıyla yardımcı olacaktır. BB krem yüzde de çok güzel etkiler bırakır. Nasıl ki makyaj için yüzümüzde kullanıp, kendimizi daha doğal hissediyoruz, aynı etki bacaklarınızda da işe yarayacaktır.

Bacaklarda Batık Varsa!

Eğer bacaklarınızda batık problemi varsa önce bu problemi halletmeliyiz. Çünkü  batıklar geçse bile lekesinin tamamen yok olması uzun sürebiliyor. Batıklara karşı 7 farklı öneri sunan Makyaj ve Güzellik blogundaki Bacaklardaki Batıklara Hızlı Çözüm yazısını okumanızı tavsiye ederiz. Yazıda batık için öneriler gayet sade ve açıkca anlatıldığı için tekrar buraya yazmak yerine direk kaynağa yönlendirmek istedik.

Fondöten

Fondöten kabının üzerinde, sadece yüzde kullanılır gibi bir uyarı görebileniniz yoktur sanırım. Çünkü sadece yüz için kullanılmıyor. Bacaklarınıza da fondöten uygulaması yapabilirsiniz. Vücut losyonunuz bacaklarınızı ve diğer sürdüğünüz bütün bölgelerinizi nemlendiriyor, öyle değil mi? Siz de bu durumu baz alın. Makyaj öncesi cildinizi nemlendirdikten sonra fondöten uygulaması yapıyorsunuz. Aynı uygulamayı bacaklarınızda da kullanın. Mükemmel sonuçlara ulaşacağınıza garanti veriyoruz. Ayrı ayrı uygulamak yerine losyon ve fondöteni karıştıraraktan da uygulayabilirsiniz.

Aydınlatıcı

Bacaklarınız için sadece aydınlatıcı kullanmanız da sizi mükemmelliğe ulaştırmaya yetecektir. Daha parlak ve ışık saçan bacaklara sahip olmak istiyorsanız, aydınlatıcı imdadınıza yetişecektir. Kaval kemiğinize ve bacak aralarınıza uygulamaya özen gösterin. Böylelikle bacaklarınız hem daha ince hem daha parlak olacaktır. Dizlerinize uygulamayın, bu çok pot bir görüntüye sebep olur.

Egzersiz

Bacaklarınızda selülit, sarkma ve yağ birikmelerini engellemek; sıkı, genç ve gergin görünen pürüzsüz bacaklar için mutlaka egzersizi de yaşam rutininizin bir parçası haline getirmelisiniz. Pürüzsüz görünüm ancak bacağın kendi yapısının da güzel olmasıyla mümkün. Bu nedenle bacak egzersizlerini tavsiye ederiz. Sitemizde bulunan Bacakları Şekillendiren 5 Egzersiz ve İç Bacak Egzersizleri konularına göz atmalısınız!