• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Banyo Bakım Yağları

  • 1

Cildin sağlıklı olması için nemini koruması oldukça büyük önem taşımaktadır. Belli aralıklar ile yapılan cilt bakımları ile cildin nemini kazanması, pürüzsüz yapısını koruması sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu cilt bakımları düzenli yapıldığında sağlıklı bir cilde sahip olmak kolaylaşmaktadır. Fakat vakitsizlik gibi çeşitli nedenlerden dolayı cilt bakımı aksatan kişiler pratik yöntemler ile bakımlı cilde sahip olmak istemektedir.

Banyoda uygulanan bakımlar hem pratik hem de etkili olmaktadır. Bu nedenle uzun saatler boyunca cilt bakımına ayıracak zamanı olmayan kadınlar, banyoda uygulanabilen cilt bakımı kürlerini denemekte ve sonuçtan memnun kalmaktadır.

Cilt Bakımında Yağların Kullanımı

Cilt bakımında çeşitli sebeplerden dolayı bitkisel içerikli yağlar çok uzun zamanlardan bu yana kullanılmaktadır. Bu bakım yağları genellikle banyo öncesinde cilde uygulanmakta ve daha sonra yıkanarak temizlenmektedir. Buna vakti olmayan kadınların cilt bakım yağlarını banyoda uygulaması da mümkündür.

Üstelik cilt bakım yağlarının banyoda kullanılması hem şifalı hem de aromatik bir banyo keyfi sunmaktadır. Böylece kadınlar ciltlerini beslerken stresten, gerginlikten uzaklaşma fırsatı bulmakta, ciltlerinin sağlıkla ışıldamasına kısa yoldan yardımcı olmaktadır.

Karanfil Yağı

Banyoda tercih edilecek olan cilt bakım yağları için aranan belli başlı özellikler bulunmaktadır. Bunlardan ilk tabi ki, cildin beslenmesine yardımcı olacak, sağlıklı ve etkili olmasıdır. Aynı zamanda cilt bakımı yapılacak bir banyoda suyun ılıklığı iyi ayarlanmalıdır. Çünkü çok soğuk su gibi banyolarda kullanılan cilt bakım yağlarını cilt yeterince emmemekte, bu nedenle de istenilen sonuç alınmamaktadır.

Uçucu yağlar arasında hem faydaları hem de hoş kokusu ile bilinen karanfil yağı pürüzsüz bir cilt için tercih edilen bakım yağları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Jojoba Yağı

Kısa sürede bozulmayan, buzdolabında saklanması gerekmeyen jojoba yağı kullanılması kolay, etkili ve sağlıklı, cildi beslemeye yardımcı olan yağlar arasında yer almaktadır. Sıklıkla tercih edilen jojoba yağı, üzüm tohumu yağı ile birlikte banyoda masaj yağı olarak kullanıldığında cildinize bebeksi bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırmaktadır.

Banyoda kullanılan yağların tek başına kullanılması gerekmektedir. Kokusunu beğendiğiniz birkaç yapı karıştırarak da banyoda cilt bakımı yapmanız mümkündür.