• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Popüler Gözlük Modelleri ve Renkleri

  • 1

Giyim stilleri içinde aksesuarların da ayrı bir önemi veri yeri vardır. Çantadan, ayakkabıya, kolyeden saate derken gözlük de aksesuarlar içinde ayrı bir yer tutmaktadır. Yaza doğru yaklaştığımız bu günlerde havaların birden ısınmaya başlamasıyla gözlerimiz için de gözlük kullanımı aksesuar dışında gereklidir de. Gözlük modelleri olarak tasarımlara baktığımızda ise pek çok renk ve tonda gözlük tasarımlarını görmekteyiz. Pastel tonlardan renkli geçişlere imkan sağlayan pek çok renklerde ve ilgi çekici modern tasarımlarla gözlük tasarımları karşımıza çıkmaktadır. 2018 gözlük modelleri olarak da bu yılın en çok revaçta olan ve tercih edilen gözlük modelleri yeşil- mavi arası tonlarda ve gözlük modelleri ile pastel renklerde olan toprak rengine yakın renkte gözlük tasarımlardır.

Pastel Renkler Bu Yılın Gözlük Modası Olarak Karşımıza Çıkmaktadır

Bu senenin gözlük modası içinde pastel renk ağırlıklı gözlük modelleri karşımıza yoğun olarak çıkmaktadır. Daha çok yeşil renkler ağır basmakla birlikte kahverengiye doğru geçişler de bu senenin gözlük tasarımlarında kendini hissettirmektedir. Güneş gözlüğünde pastel tonlar içinde en çok sevilen ve tercih edilen renk ise yaprak yeşili dediğimiz bahar ve yazı yansıtan renkte gözlük tasarımıdır. Pek çok renkte kıyafetlerinize uyum sağlayacak özellikte ve ayrıca havanıza ayrı bir hava katacak olan tasarım ile yaprak yeşili gözlük tasarımı ön plana çıkmaktadır.

Moda Dünyasında Pastel Renk Gözlükler Yoğun Olarak Kullanılıyor

Özellikle ünlü ve popüler kesimde yer alan moda dünyasında yerini alan ünlü ve önemli simalar da pastel renk gözlük tasarımlardan yoğun bir şekilde yararlanmışlardır. Bu modanın aşina yüzleri sadece yazın ve baharda değil kış versiyonu içinde de bu gözlükleri kullanmaktan çekinmemişlerdir. Bu sezon pastel gözlük kullanımında en çok popüler olan pastel modeller Balmail, Carven, Kenzo, Michael Kors gibi modellerdir. Pastel tonlarda yeşil dışında maviye geçişler, kahverengiye doğru adım atışlar da gözlemlenmekte, aynı zamanda toz pembe, lila ve beyaz renk olarak da açık renk gözlükler de moda dünyasının gözde gözlük modelleri arasında yerini almaktadır.