• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ponza Taşı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 1

Ayak sağlığı konusunda bizlerin belkide en büyük yardımcılardan birisi de kuşkusuz ki Ponza taşı ismiyle bilinmektedir. Topuk problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılan bu yuzde yuz doğal ürün, ortaya çıkabilecek ya da halihazirda  bulunan problemleri ortadan kaldırmak için son derece kalıcı ve bir o kadar da etkili bir çözüm yolu olarak nitelendirilebilir.

Ponza taşı ile ilgili butun merak edilenleri bu işin uzmanlarının tezlerini inceleyerek araştırdık ve sizler icin derledik. Bakım aşamasında kullanabileceginiz en uygun yöntemleri aşağıda sizlere sunuyoruz.

Ponza Taşı Nedir?

Kisaca bahsetmek gerekirse dünya genelinde Pomza adı ile de bilinmekte. Volkanik kayalardan oelde edilir. Ponza taşı, birçok farklı problemler için farklı farklı şekillerde geliştirilmekte. Volkanik bir cam yapısında olan ve birçok farklı şekilde hayatımıza giren Ponza, özellikle ayak bakımı konusunda insanlara sunmus oldugu çeşitli tedavi seçenekleri ile de farkını ortaya koymustur.

Ülkemizde ponza taşının en yaygın olarak kullanildigi. Yer topuk taşıdır. Topukta oluşan sertleşme,nasir olarak adlandirilan sert olu derileri ve kalınlaşmaları ortadan kaldırmak için kullanılır. Buyuk cogunlukla Amerika’da üretilen bu ürün, banyolardan eksik edilmemesi gereken en onemli üründür.

Ponza – Topuk Taşı Nasıl Kullanılır ?

Bilindiği üzere topukta oluşan nasirlasma gibi problemleri ortadan kaldırmak için kullanılan bir ürün olan ponza taşıni  kullanırken de dikkat edilmesi gereken bir kac husus vardır. Kayaç yapısında olduğundan dolayı, bilinçsiz kullanım sonrasında topuklarda  deformasyon ve daha otesi sorunlar cikarabilme olasılığı söz konusudur. Bu nedenle cok dikkat edilmesi gerekir. Ponza taşı kullanımı ile alakalı detayları madde madde inceleyelim…

  • Ilk olarak kullanımında hijyenik etkenler son derece önemlidir. Bundan dolayi her banyoya girdiğinizde uygulamanız tavsiye olunur.
  • Her gece ayaginizin bakımınızı yaparken ya da ayaklarınızı ilik suda yıkarken ponza topuk taşı kullanımını ihmal etmemek gerekiyor.
  • Topuk taşı kullanımının ardından topuk bölgenize mutlaka ama mutlaka yumuşatıcı ve deformasyon engelleyici bakım ürünleri kullanılmalıdır cunku kayac yapida bulunan ponza tasi bilincsiz kullaniminda ciddi sorunlar cikarabilir.

Topuk Bölgesinde Hijyen Sağlamak

Ayaklarımizin topuk bölgesinde hijyeni sağlamak, ilerleyen süreçte yaşanabilecek sıkıntıları minimuma indirgemek açısından son derece önemlidir. Ilk olarak  ayakları her akşam yıkamak son derece önem arz ediyor. Bununla beraber tüm topuk bölgesine ponza taşı uygulamak gerekmekte.

Ponza taşının kullanilmasinda  dikkat edilmesi gereken farklı herhangi bir uygulama durumu söz konusu değildir.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.