• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pirinç Suyu Saç Uzatıyor Mu?

  • 1

Son zamanlarda pirinç suyu birçok alanda karşımıza çıkıyor. Cilde ve vücuda olan faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre pirinç suyunun bir damlası bile israf edilmemeli. Özellikle de saç uzatma gibi bir çabanız varsa kesinlikle pirinç suyu kullanmalısınız. Alternatif tıpta yeri büyük olan pirinç suyunun faydaları neler? Pirinç suyu neye iyi gelir? Gelin birlikte göz atalım.

Hemen hemen her yemeğin yanına yakışan ve lezzetine lezzet katan bir yiyecek çeşididir. Pirinç pilavı yapmayı herkes iyi biliyordur. Daha lezzetli ve tane tane olması için pirinç pişirilmeden önce suda bekletilir. Bekletilen su mutlaka beyaz bir görünüm alır. Ve sonrasında pirinci yıkarken bu suyu dökeriz. Artık bu suyu dökmeyin. Sizde faydalarını duyunca şaşıracak ve bir daha pirincin suyunu hiç dökmeyeceksiniz.

Cilt bakımından sağlığa kadar birçok alanda size yardımcı olacak. Özellikle kolesterolü olanlar pirinç suyu ile kolesterolünü düşürebilir. Saç bakımında da bir o kadar etkili olan pirinç suyu saçın uzamasına yardımcı oluyor.

Saç uzatmak için milyonlar harcıyor ve saç bakımları yaptırıyoruz. Alternatif tıpta pirinç suyu saçın hızlı uzamasına yardımcı olarak derde deva oluyor.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları

Saç bakımında birden fazla kozmetik ürün kullanıyoruz. Bu kozmetik ürünlerinin içinde kimyasal maddelerde yer alıyor. Oysaki saçınıza evde doğal yöntemlerle bakım yapabilirsiniz. Nasıl mı? Örneğin pirinç suyu saç dökülmesini önlerken içerisinde yer alan aminoasitler sayesinde saçın onarılmasında ve hızlı uzamasında etkilidir. Pirinç suyu B,G ve E vitamini içerir. Saçlarınızın yumuşamasını ve hızlı şekilde uzamasını istiyorsanız, pirinç suyunu dökmeyin. Banyodan sonra saçınızı pirinç suyu ile yıkayarak bakım yapın. Bu işlem haftada 2 defa tekrarlanarak kısa sürede uzun ve bakımlı saça sahip olabilirsiniz.

Pirinç Suyu Nasıl Kullanılır?

İlk önce pirinci bekletmek için koyduğunuz suyu dökmeyin. Sonrasında banyo yapınca en son aşamada saçınıza pirinç suyu dökerek masaj yapın. En az 10 dakika bekledikten sonra saçınızı ılık su ile durulayın. Bu işlemi düzenli olarak haftada 2-3 defa uygulayın.