• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pirinç Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Pirinç Maskesi İle Cilt Beyazlatma
  • 1

Pirinç Maskesi İle Cilt Beyazlatma PİRİNÇ MASKESİ İLE CİLT BEYAZLATMA
Pirincin yararları saymakla bitmez ve bunlardan bir tanesi de cilt beyazlatma .Pirinç maskesi ile daha aydınlık beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.Bronz ten sevenlerin yanı sıra bembeyaz pamuk gibi bir ten ve yüz sevenlerde vardır.Pirincin içerisindeki para aminobenzoik asit, ferulik asit ve allantoin maddelerinin
cildi güneşe karşı korurken cildi onardığı, cildi beyazlatarak cilt lekelerini ortadan kaldırdığı ve sıkılaştırarak kırışıklıkları azaltığı bilinmektedir.Aşağıda verdiğimiz tarifle daha beyaz bir cilde kavuşabilirsiniz.
Pirinç maskesi malzemeleri
-pirinç tozu
-süt
Hazır pirinç unların da katkı maddesi illaki vardır.Evde kendiniz pirinci toz haline getirip sütle bir kapta karıştırın.Kremsi bir kıvam elde edin.Daha sonra fırça yardımıyla cildinize yada yüzünüze sürün.
15-20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Tercihen duruladıktan sonra pirinç toniğiyle de silebilirsiniz.
Pirinç toniği malzemeleri
-pirinç
-su
Malzemeleri bir bardakta yada bir kapta birlestirin .Malzemeleri bekletip karıştırın.Suyunuz beyaza döndüğünde pirinçleri süzün ve toniğiniz hazır.Elde ettiğiniz tonikle yüzünüzü ister yıkayın ister bir pamuk yardımıyla silin.

Bu işlemleri haftada 2 kere en az 1 ay düzenli bir şekilde uygulayarak cildinizi beyazlatabilir ve kırışıklarınızı azaltabilirsiniz.


ETİKETLER