• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Patates Suyunun Cilde Faydaları

Patates Suyunun Cilde Faydaları
  • 1

Patates Suyunun Cilde FaydalarıPATATES SUYUNUN CİLDE FAYDALARI
A, B, C vitaminleri, kalsiyum, fosfor, demir, potasyum, lif ve protein içeren patates suyu oldukça şifalı bir besindir.Patates suyunun bilindik faydalarının yanında birde cilde olan faydaları vardır
Patates suyu nasıl hazırlanır?
Siyah noktalı yada ham patateslerin yerinde kırmızı patatesler kullanılmalıdır.Öncelikle patatesler güzelce yıkanır. Kabukları ile birlikte kullanılacaksa patatesler yıkandıktan sonra sirkeli suda bekletilmelidir. Sirkeli suda bekletilen patatesler daha sonra tekrar iyice yıkanmalıdır.Rende yada robottan geçirilip suyu sıkılmalıdır.Kabukları kullanılmayacaksa direk yıkanıp soyulup rende yada robottan gecirilir. İsteye göre içilmesi durumunda başka sebze ve meyve sularına karıştırılıp tüketilebilir.
Patates suyunun cilde faydaları
-Güneş lekeleri ciddi anlamda sorundur. Patates suyu soğuk olarak güneş yanıklarının üzerine sürülerek kompres yapılırsa ferahlık, serinlik hissi verir ve rahatlama sağlar.Düzenli kullanımla lekelerde açılma görülmektedir.
-Göz altı morlukları için bir pamuk yardımıyla patates uyu göz altında durdurup morluklarınzdan kurtulabilirsiniz.
-Cildinize parlaklık aydınlık vermek için tonik olarak uygulayabilirsiniz.
-Yüzünüzdeki göz çevrenizdeki kırışıklıklar için zeytinyağıyla birlikte uygulama yapabilrisiniz.
-Sivilcelerinizi kurutmak için cildinize yine aynen tonik halinde uygulayabilirsiniz.
– Daha düzgün ve eşit bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız patates suyuna bir miktar limon suyu ekleyip yüzünüze uygulayabilirsiniz.
-Gözaltı şişlikleri için patates suyunda beklettiğiniz pamukları göz altınıza koyabilirsiniz.


ETİKETLER