• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Partneriniz İle Birlikte Uyumanın Faydaları

  • 1

Uyumak, sağlık açısından oldukça önemli bir eylemdir. Diğer bir yandan da aşk hayatımızın en önemli hislerinden biri oluyor. İkisiniz bir araya getirdiğimizde aşk ve uyku olduğunda mutluluk, huzur, keyif ve sevgi bir arada oluyor. Eee haliyle insan kendini de iyi hissediyor. Peki, partnerimiz ile birlikte uyumanın faydaları var mı? Bunlar nasıl günlük hayatımızı etkiler. Duygusal yönleri nelerdir?

Bugün ki yazımızda partner ile uyumanın nasıl etkileri olduğu hakkında bir araştırma yaptık, sizler ile paylaşmak istedik. İşte aşık olduğunu kişi ile uyumanın ne gibi faydaları var gelin birlikte göz atalım.

Kolay Uykuya Dalma

Yalnız kaldığımızda genel olarak gün içinde yaşananların değerlendirmesini yaparız. Fakat mutlu olmanız ve yanınızda partnerinizin bulunması sayesinde kafanızda gün değerlendirmesi yapmadan uykuya dalabilirsiniz. Bunun nedeni sevdiğini kişinin size güven ve sevgi vermesi oluyor. Bu sayede beyninizde ki kaygılar siliniyor ve kısa sürede uykuya dalmış oluyorsunuz.

Stresinizin Azalmasına ve Güveninizin Artmasına Yardımcı Olur

Strese bağlı olarak yükselen kortizon seviyesi mutlu olduğunuzda düşecektir. Sevdiğinizin yanınızda olması her zaman için size mutluluk hormonu salgılamanıza neden olur. Sevdiğinize sarılıp uyumak stresinizin azalmasına yardımcı olur.

Enerjinizin Yükselmesine Neden Olur

Uzmanlar tarafından yapılan stresin azalması ve mutlu olmak hormon değişikliğine neden olarak ağrıların dahi azalmasına yardımcı olur. Sevdiğiniz kişiye sarılıp uyumak sizin stresinizi ortadan kaldıracak ve enerjik bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacak.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Yine uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda partneri ile birlikte uyuyan kişilerin bağışıklık seviyesi daha yüksektedir. Sevdiği kişi ile uyuyan kişi antikor hormonu yüksek oluyor ve bu sayede bağışıklığı kuvvetli hale geliyor.

Vücut Sıcaklığınız Dengede Kalır

İnsanlar uyuduğu zaman vücut sıcaklığı düşüşe geçer. Fakat sevdiğiniz kişi ile aynı yatağı paylaşmanız sayesinde vücut ısınız seviyesini korur.

Yaşlanma Karşıtı Bir Davranış

Erken yaşlanmak istemiyorsanız sevdiğiniz kişi ile uyumalısınız. Çünkü uyku düzeni dengede ve stresten uzak uyuyorsunuz.

Partneriniz İle Daha Uyumlu Olursunuz

Son olarak partneriniz ile uyuyan bir kişi aynı anda uyuma ve uyanma eylemleri yapmaya başlar. Giderek bir birine benzeyen bir çift haline gelir.