• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Parlak Saça Sahip Olmak İçin Maske

  • 1

Hepimiz saçımızın parlak ve canlı görünmesini isteriz. Fakat hava koşulları, saça uygulanan fön, maşa gibi faktörler nedeni ile saçlar yıpranıyor. Saç bakımı oldukça zorlu bir bakımdır. Parlak saçlara sahip olmak için sizde maske yapabilir, fön ve maşa gibi saçları yıpratan ürünlere karşı koyabilirsiniz.

Hava koşullarının kötü olması saçların sönük ve mat görünmesine neden olur. Sadece 3 malzeme ile hazırlanan maske sizi bu durumdan koruyacak, saçlarınızın parlak ve canlı görünüme sahip olmanıza yardımcı olacak. Özellikle uzun saçlı bayanlar için mucizevi maske saçların kesilmesini önlüyor.

Son zamanlarda hazır bakım ürünleri yerine evde uygulanan doğal maskeler ve bakım ürünleri daha çok tercih ediliyor. Kimyasal kullanmak yerine saçlarınıza doğal bir maske uygulamak sizde ister misiniz? Güzellik ve dış görünüş olarak saçların bakımı oldukça önemli bir rol oynuyor. Dış etkenlerden en çok etkilenen yerlerden biri de saçlarımız. Saçlarımıza bakım yaparken, doğallığa da önem vermek önemlidir.

Sadece birkaç dakikanızı alacak saç bakım maskesi sayesinde dışarıda satılan ürünleri almak zorunda kalmayacak, hem bütçenizden tasarruf edecek hem de saçlarınızı kestirmekten kurtulacaksınız. Gelin birlikte maskenin içinde neler var? Nasıl uygulanıyor bir göz atalım.

Parlak Saç İçin Maske

Parlak saçalar sahip olmak herkesin hayali. Gelin birlikte bu hayali nasıl gerçekleştirebiliriz bakalım.

Malzeme;

  • Bardağın 3’te 1’i zeytinyağı
  • 2 kaşık bal
  • 1 adet sıkılmış limonun suyu

Yapılışı;

Bir kase içerisinde bal, zeytinyağı ve limonu karıştırın.

Hazırladığınız maskeyi saç diplerine ve saçlara masaj yaparak uygulayın.

Maskenn tamamını sürdükten sonra bir havluyu nemlendirelim ve saçımıza saralım.

2 saat kadar havlu içerisinde bekletelim.

Ardından yıkayabilirsiniz. Doğal bir şampuan kullanmanızda fayda var.

Saç Bakım Maskesinin Faydası

Kullanacağımız bal saçın nemlenmesine yardımcı olur. Bu sayede saçın canlanması ve parlaklaşması kolaylaşacaktır. Limon ise PH seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Doğal ışıltısını ortaya çıkararak bakım yapar. Zeytinyağı da doğal nemlendirme yöntemlerindendir. Saçların beslenmesinde ve yumuşamasında yardımcı olacaktır. Yani dört dörtlük bir bakım için bu maskeyi uygulayabilirsiniz.