• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Parafin El Bakımı

  • 1

El Parafini Ve El Peelingi Nedir?

Ellerimizde oluşan yaşlılık lekeleri ve yaşlılık izleri için uygulayacağımız yöntem nasıl olmalı?  Ne işe yarar? Hepsinin yanıtı guzellikbulvari.com’da…

Bir bayanın yaşını sormadan tahmin yürüttüğümüz bölge ya onun boynudur ya da elleri. Elde ve boyunda oluşan kırışıklıklar kişiye sağlıksız ellere ve sert bir görünüme büründürür. Bu gibi bit görüntüden kurtulmanın tek çaresi ise uzmanlarca yapılacak bakımdan geçer.

Tüm gün boyunca sıcak suya deterjana maruz kaldığı halde bakımı yapılmayan fakat  gerekli olan tek bölgemiz ellerimizdir. Ellerin; toplum içinde görsel açıdan dikkat edilen, saygınlığı arttırma ve sağlık konusunda dikkat edilecek en önemli organ olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Ellerde Yaşlılık İzleri

Ellerimiz sürekli hareketlidir. Çizerler ,çalışırlar , yazarlar ve sürekli her yere değerler. Fakat Aynı zamanda soğuk ve sıcak mikroplu bölgelere teması gün boyu dışarıdan gelen tehlikelere açık olması ellerin çabuk yaşlanmasına ve yıpranmasına sebep olur. Bayanın yaşını belli eden yerlerden birisi boynu ve diğeri ellerdeki kırışıklıklardır.

Tırnaklar Nasıl Olmalı?

Parlak ,Pürüzsüz yüzeyli,  esner ve dış faktörlere karşı dayanıklı olan tırnaklar sağlıklı tırnaklardır. Vitamin eksikliği, aşırı yorgunluk, stres, beslenme bozukluğu ve diğer bir takım hastalıklardan oluşan haplar tırnakların sağlığını ve görüntüsünü bozabilir. Tırnak problemi hem tıbbi açıdan bir sorun olduğunun göstergesi hem de estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur.

El Peelingi

Eller için uygulanan bir çok bakım kremi olduğu gibi peeling ve parafin yöntemi de bu yöntemler arasında yer alır. Aslında yapılan bakımdan ziyade ellerimiz için özel olarak piyasada bulunan el bakım kremleri ellerinizi sıcak ve soğuk suya karşı korur ve gelecek olan dış etkenlerden ellerinize kalkan oluştururlar.

Vücut ve yüz peelingi olduğu gibi eller içinde kozmetikçiler peelingler üretmişlerdir. Eller için olan peelingler hem ölü tabakayı elden atarken hem de kan dolaşımını hızlandırıp yaşlanmayı geciktirir. Eller için yapılan peelingler sağlıklı ve canlı pürüzsüz eller için çok ideal ve fevkalade ürünlerdir…

El Parafini

Parafin el bakımı cilt uzmanları tarafından yapılması tercih edilen  Profesyonel bakım sonrasında bir el bakımıdır. Parafin bakımında yapılan olay cilde çok fazla E vitamini verilmesidir. Ellerimiz için E vitamini gereklidir. E vitamini ellerin olası tehlikelere karşı direncini arttırır ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Parafin ile verilen E vitamini yaşlanma ile oluşan yıpranmaları ve kırışıkllıkarı engeller.

Parafin sıcak uygulanan bir bakımdır. Elin terlemesi sağlanır .Elde oluşan ödemin atılmasına yardımcı olunur. Parafinin uygulandığı bölgede metabolizmanın hızı artar kan dolaşımını hızlandığından dolayı hücreler hareketlenir ve elde oluşan yaşlanma yavaşlatılır. Parafin uygulandığında elde belirgin yumuşaklık meydana gelir ve pürüzsüz ellere anında kavuşursunuz.


ETİKETLER