• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Özel ve Şık Davetler İçin Kombin Seçimi

  • 1

Günümüzde özel olarak yaşayabileceğimiz sayılı olabilecek bazı gün ve geceler bulunmaktadır. Bu özel gün ve gecelerde bu gün ve gecelerin anlam ve önemine yakışır derecede giyinmek her şık ve bakımlı bayanın dikkat ettiği şeylerden birisidir. Bu bakımdan özel ve şık davetler için kombin seçimi konusunda daha özverili ve dikkatli bir seçim yaparak bu günlere yakışır şekilde giyinmek mümkündür. Düğünler, nişanlar, mezuniyet törenleri gibi daha pek çok özel davetler için seçeceğiniz kıyafetiniz kombininiz için bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Özel ve şık davetler için kombin seçimi konusunda bilmeniz gerekenler olarak sizlere yazımızın devamında bilgilendirici açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Özel Günler İçin Nasıl Giyinmeli?

Hayatımızın anlam ve önemini yansıtan özel günler için giyim tarzı olarak bazı hususlara uyduğunuz ölçüde şık ve alımlı bir giyim tarzı sergileyebilirsiniz. Bunun için şu hususlara dikkat etmelisiniz;

  • Giyeceğiniz kıyafet gideceğiniz davete uyumlu olmalıdır. Örneğin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılırken şık ve etkili modellerle yapılmış kıyafetler seçebilirsiniz. Bu günlerin diğer günlerden özel olduğunu belirtecek şekilde giyinmeniz yeterlidir.
  • Özel gün ve geceler için kıyafet seçimi yaparken zevkinizi ve tarzınızı da gözden geçirebilirsiniz. Böylece davetlere katılırken mutlu olabileceğiniz tarzda giyinmiş olursunuz.
  • Kıyafet seçiminde kıyafetin şıklığı kadar size yakışıp yakışmadığı da önemlidir. Bu konuda vücudunuza uygun olan ve size ve tarzınıza uyan ve yakışan kıyafetleri seçin.
  • Kıyafet seçimi dışında kombininiz en güzel şekilde tamamlamak için aksesuar seçimine de dikkat etmeniz önemlidir.

Nasıl Aksesuarlar Seçmeli?

Özel gün ve geceleriniz için kıyafet seçtikten sonra özel davetleriniz için aksesuar seçimi de en az kıyafet seçimi kadar önemlidir. Bu noktada kıyafetinizi en iyi şekilde kombinleyecek olan aksesuarları seçin. Aksesuar olarak ayakkabı ve çanta seçimi hem elbisenize hem birbirlerine uyum sağlasın. Elbisenin gösterişli ve alımlıysa daha sade ayakkabı ve çanta modeli seçilebilir. Eğer elbiseniz çok şatavatlı değil sade ise ayakkabı ve çanta seçimi daha şık ve alımlı olabilir. Taşlı çanta ve ayakkabılar sade elbiselere renk katabilir. Takı seçiminizde aynı şekilde elbiseye göre yapılabilir.