• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ombre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

ombre saç bakımı
  • 1

ombre saç bakımıOMBRE SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Son yılın en trend saç modeli olan ombre saç modeli, renk geçişleri genelde koyudan açığa veya açıktan koyuya olacak şekilde uygulanır. Özellikle kumral tonlarında gerçekten çok doğal ve mükemmel görünür. Ancak eğer değişik renkler deneyerek farklı ve sıra dışı görünmek isterseniz de bu ombre modelleri ile mümkün. Ombre, saçları doğal renginden bir kaç ton açtığı için, saçı belli oranda yıpratacaktır. Bu yüzden, ombre işlemi yapılmadan birkaç hafta önce, saça herhangi bir kimyasal uygulama yapılmaması, saç sağlığı açısından önemlidir.

-Ombre saç yaptıran kişilerin evde özel bir saç bakımı yapmaları gerekir. Ombre balyaj yaptıran kişiler saçları için uygun saç kremini kullanmalılar.

-A ve C vitamininden zengin olan ıspanak ve brokoli gibi besinler tüketmek, saçın doğal olarak beslenmesine ve güçlenmesine yardım eder.

-Saçları her 6 veya 8 haftada bir uçlarından kestirmek, ombrenin saça verdiği zararı en aza indirecektir. Saçlara ombre işlemi uygulandıktan sonra, saçları boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlarla yıkamak ve saç bakım kremleri ile nemlendirmek önemlidir.
-Haftada bir kez keratinli saç bakım maskesi uygulamak, saç yapısını güçlendirir ve saça nem sağlar. Besleyici ve koruyucu saç losyonları uygulamak, saçı güneşin zararlı etkilerine karşı koruyarak, saçın kurumasını önler.
-Saçı çok fazla ısıya maruz bırakmamak, ombre saçların yıpranmasını önleyecektir. Olabildiğince doğal kullanılan saçlar, daha sağlıklı duracaktır.
-Havuz ve deniz gibi nemli ve klorlu ortamlarda, saç koruyucu kremler uygulanarak, saça deniz tuzu ve kimyasalların verdiği etki en aza indirilebilir.
-Saç bakım yağlarından faydalanmak, ombreli saçı besler. Argan yağı, içerdiği mucizevi bileşenler sayesinde, boyanın saçta yarattığı kuruluğu önler ve saça ipeksi bir parlaklık verir. Bunun yanında saç derisine badem yağı ve hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak da saçlardaki kan dolaşımını artırarak saçların güçlenmesini ve saç dökülmelerini önleyecektir.
-Saçları sıcak su yerine soğuk su ile durulamak, saçın rengini korumasına yardım eder.
-Islak saçlar, nazik hareketlerle taranmalı ve bakımı yapılmalıdır. Aksi takdirde saç telleri zarar görür ve boyalı saçlarda kopmalara varan sonuçlar meydana gelebilir.
-Alkollü saç bakım ürünleri de saçları kuruttuğu için tercih edilmemelidir.


ETİKETLER