• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ofis Çalışanlarının Yaptığı Makyaj Hataları

  • 1

Çalışan bayanların gününün büyük bir kısmını ofiste geçirmek zorunda kalıyor. İş arkadaşlarımızı ailelerimizden daha fazla görüyor ve onlarla iç içe zaman geçiriyoruz. Ofise giderken kendimizi iyi hissetmek ve karşımızdakilere iyi bir itibar bırakmak için doğru makyajı yapmak oldukça önemli rol oynuyor. Makyajı ne abartmalı, nede sönük kalmalı. Gelin birlikte ofiste makyaj nasıl yapılmalı bir göz atalım.

Sunuma Giderken Kırmızı Makyaj Kullanmayın!

Kırmızı ruj, hiçbir zaman geçmeyecek bir trend diyebiliriz. Hem çekici hem de makyajı tamamlayıcı bir renktir. Fakat iş hayatında önemli bir sunum yapacaksanız kesinlikle kırmızı ruj tercih etmemelisiniz. Kırmızı renk dikkat çeken bir yapıya sahip olduğu için sunuma odaklanmaları zor olabilir. Bunun yerine daha açık renk kullanılabilir.

 

Sürekli Aynada Kendinizi Kontrol Etmeyin

Makyajınızı tuvalet veya görünmeyen bir yerde kontrol etmenizde fayda var. Aksi durumda ofis yöneticisi sürekli aynaya bakmanızdan hoşlanmayabilir. Aynı zamanda sürekli tuvalete giderek makyaj tazelemenizde aynı tepkiyi oluşturur.

Işıltılı Makyaj Yapmayın

Makyaj malzemeleri ikiye ayrılır ışıltılı, ışıltısız olarak. Ofiste yapacağınız makyajda ışıltılı makyaj yapmaktan kaçının. Bunun yerine daha soft ve sade makyajlar yapmaya çalışın. Hem cildiniz yıpranmayacak hem de düğüne gider gibi olmamış olacaksınız.

Yoğun Kontür Tekniğinden Kaçın

Son zamanlarda kontür tekniği oldukça trend hale geldi. Fakat ofiste kontür tekniği ile yapacağınız makyaj aşırıya kaçılmış makyaj olarak değerlendirilebilir. Hem de yoğun makyaj malzemesi kullandığınız için cildiniz nefes almayarak akne oluşumuna neden olacaktır.

Kaş Doldurma

Kaş insanın yüzündeki en önemli ögelerden bir tanesidir. Makyajı tamamlayan kaş makyajı son zamanlarda güzel bir görünüme sahip olmanın yolları arasında. Kaş doldurmak için kaş kontürü veya jeli kullanmanızda fayda var. Ofiste kullanabileceğiniz makyaj çeşitlerinden biri diyebiliriz.

Açık Renkler Seçmeyin

Daha soft bir görünüme sahip olarak karşınızda ki kişiye iyi bir itibar bırakın. Açık renkte yapacağınız bir makyaj sizin için yanlış seçim olacaktır. Kullanabileceğiniz renk tonları pudra, açık kahve gibi pastel renkler olabilir. Mavi, yeşil, kırmızı gibi tonlar iyi durmayacaktır.