• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Mezuniyet Saç Modelleri

  • 1

Hepimiz koskoca bir okul zamanının sonuna geldiğimizde bunu parti ile kutlamak isteriz. Mezuniyet adı verilen partilerde eğlence doruklarda olur. Balo veya parti olarak düzenlenen eğlence için günler öncesinden hazırlanmaya başlarız. Kıyafet seçimi ile başlar büyük serüven. Artık mezun olmuşunuzdur ve bunu kutlamak için arkadaşlarınızla eğlence düzenlersiniz. Bu eğlencede arkadaşlarınızı son kez bir arada göreceksiniz. Özellikle bayanlar bu eğlenceye katılmak için çok şık olmak ister. Peki, mezuniyet balosunda nasıl bir kıyafet tercih edersiniz ya da saç modeliniz nasıl olur?

Mezuniyet için kıyafet arayışına aylar öncesinden başlarız. Şık bir kıyafet aldıktan sonra birde saç modeli bulmak gerekir. 2019 yılında yine saç modelleri oldukça dikkat çekici görünüyor. Saçlarımızın uzunluğu ve kısalığına göre saç modeli arayışına gireriz.

Kısaca mezuniyet balosunda en şık olmak için bir birimizle yarışırız. Saç modelleri bu yılda diğer yıllara bakarak oldukça iddialı modellere yer veriyor. 2019 mezuniyet saç modelleri neler gelin birlikte göz atalım.

Mezuniyet İçin Saç Modeli

Mezuniyet partisine giderken saçlarımızı bu yıl oldukça havalı yaptırıyoruz. Aslen bu yıl doğal saç modelleri ön plana çıkıyor. Fakat abiye üzerinden saçı doğal bir şekilde bırakmak sönük kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle saçlarımızı daha doğal ama bakımlı hale getirmeliyiz.

  • Saç modeli seçimi yaparken eğer abiyeniz omzu açık, straplez bir model ise dağınık topuk yaptırabilirsiniz. Ya da tek tarafa örgü modelleri içerisinden seçim yapılmalıdır.
  • Kıyafetiniz boğazdan bağlamalı ve omzu açıksa saçınızı kesinlikle toplayarak kombin yapmalısınız.
  • Eğer daha doğal saç modelleri arasından seçim yapacaksanız, su dalgası, maşa yaptırarak saçlarınızı serbest bırakabilirsiniz.
  • Diğer bir seçim ise en klişe modeller arasında yer alan at kuyruğu modelinde bir saç yaptırarak mezuniyetin tadını çıkarabilirsiniz.

Mezuniyet saç modelleri genel olarak kıyafete uyumlu seçim yapılmalıdır. Uzman kuaförünüz varsa 2019 saç modelleri arasından tercih yapmanıza yardımcı olabilir. Sizde mezuniyet yemeği veya balosunda şık görünüm kazanabilirsiniz.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise gideceğiniz mekana göre abiye seçmek ve buna uygun yine saç modeli seçmelisiniz.