• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Metalik Ruj Kombinleri

  • 1

Son yılların gözde ruju biliyorsunuz ki mat rujlardı. Mat rujların neredeyse her tonu olsa da en çok tercih edilen tonlar hiç şüphesiz pastel tonlarıydı. Mat rujlar, özellikle de sokak modasının vazgeçilmezi haline gelmişti. Yeni sezona girdiğimizde ise mat rujun yanında yavaş yavaş popüler olan bir ruj bize merhaba dedi: metalik ruj.

Sokak Modasının Yeni Gözdesi: Metalik Ruj

Sokak modasını uzun süre tek elinde tutmayı başaran mat rujun yerine şimdilerde metalik ruj hüküm sürmeye başladı. Metalik rujlar da çoğunlukla mat duruşa sahip ama üzerine kullanılan efekt parlak.

Metalik Ruj Havası

Son yılların vazgeçilmezi olan mat ruj yerini birçok alanda metalik ruja kaptırmış olsa da henüz günlük makyaja çok fazla giremedi. Günlük kullanım için fazla iddialı olan metalik ruj trendi, özel anlar için ise ideal bir seçimdir. Oldukça havalı duran metalik ruj hemen trend haline gelmeyi başardı.

Parlayan Dudaklar

Kıyafet seçimine ve gidilecek mekâna göre tercih edilecek olan metalik rujun rengi de tarzı da elbette ki değişiklik gösterecektir. Farklı uygulanış stilleri ile klasik düzene meydan okuyan metalik dudaklar ile her ortamda fark yaratmanızı ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Gündüz Ayrı Gece Ayrı Parlayın

Gündüz kullanım için daha soft renkler tercih edildiği takdirde, hem metalik rujunuz ile iddialı olmaktan vazgeçmemiş hem de daha sade bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Kıyafet seçiminiz daha samimi daha sıcak bir görünümde ise, pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Dudakların iç kısımlarına kullandığınız renge yakın olan metalik ruj ve ya parlak far ile renk geçişi oluşturabilirsiniz.

Farklı İki Ruj Bir Arada

Eğer daha asi bir görünüm oluşturmak isterseniz, daha sert geçişler tercihinizse, yaptığınız makyaja en uygun iki renk tercih edebilirsiniz. Üst dudağınızı ayrı, alt dudağınızı ayrı bir metalik ruj ile boyayabilirsiniz. Ya da çok daha farklı görünüm isterseniz dudağınızın bir yarısını ayrı diğer yarısını da farklı renge boyayabilirsiniz.

Ayrıca mat üzerinde ani geçişli bir metaliklik isterseniz de bunu sim ile ve ya parlak farlar yardımı ile de yapabilirsiniz.