• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Meme Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • 1

Estetik operasyonlar denilince ilk akla gelen cerrahi işlemlerden biri meme estetiği oluyor. Meme estetiğinde yanlış bilinen konu ise meme estetiğinin sadece meme büyütmek için yapıldığıdır. Oysa meme estetiği operasyonları meme küçültme, dikleştirme ve şekil verme gibi birçok farklı estetik operasyonu da kapsıyor.

Memelerde görülen deformasyonları, simetri problemlerini ortadan kaldırmak ve kişiye güzel bir görünüm kazandırmak için uygulanan meme estetiğinin gerekçeleri nelerdir, hangi durumlarda meme estetiği yapılmalıdır ve meme estetiği hakkında bilmeniz gerekenler içeriğimizde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Meme Estetiği Ameliyatlarından Sonra Neler Yapılması Gerekir?

Son dönemlerde gelişen tıp teknolojileri sayesinde tüm meme estetiği operasyonları kolay, ağrısız ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Meme ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken süreç ilk bir haftadır. Bir hafta sonrasında meme estetiği operasyonu geçiren kişiler gündelik işlerini kolayca yapabilir.

İlk bir aylık süreçte ise yatma pozisyonuna dikkat edilmelidir. Sırt üstü yatılmalı ve kollar olabildiğince az oynatılmalıdır.

Meme Estetiği Operasyonları Zor Mudur?

Meme ameliyatından iki – üç hafta sonrasında ameliyat izleri, morluklar ve şişlikler yok olacak ve memelerdeki gerginlik hissi giderek istenen görünüm yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Meme estetik operasyonları sonrasında bandaj değiştirme, dikiş alma, pansuman gibi işlemlerin yapılmamasına gerek yoktur.

Ameliyattan 4 hafta sonra meme içerisine konulan plasterlerin çıkartılması gerekecektir. Bu işlemin ardından memelerin yeni görünümüne kavuşması ve bir müddet daha dikkat edilmesi için uzmanların belirttiği tarzda sutyen kullanılması gerekir.

Meme Estetiğinden Sonra Mamografi Çekilebilir mi?

Meme estetiğinde silikon, implant veya meme büyütme operasyonları yaptıran hanımlar işlem sonrasında mamografi çektirebilir. Çünkü son dönemlerde kullanılan silikonlar hem mamografi hem de USG çekilmesini etkilemez ve kişi için herhangi bir zorluk teşkil etmez.

Meme Estetiği Sonrası Emzirme

Meme estetiği sonrasında süt kanallarında ve süt bezlerinde herhangi bir tahribat olmaz. Meme boyutunun çok büyük olması ve estetik operasyona gerek görülmesi durumlarında süt bezleri ile meme ucu arasındaki bağlantının kontrollü şekilde yapılması gerekir.

Doğru tekniklerle ve profesyonel şekilde yapılan meme estetiği operasyonları sonrasında emzirmeye engel hiçbir sorun yaşanmayacağı gibi kişi kendisini eskisinden daha güzel ve alımlı görecektir.