• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Mat Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Mat ruj sürmenin püf noktaları
  • 1

Mat ruj sürmenin püf noktalarıMAT RUJ SÜRMENİN PÜF NOKTALARI
Trend olan mat rujlar dudakları daha albeni çekici kılmaktadır.Koyu renklerin hakim olduğu mat rujların püf noktaları aşağıda sıralanmıştır.
-Mat rujlar kolayca dudak çatlaklarına yerleşip  doğal olmayan kötü bir görünüme sebep olur.Vücudumuzda kuruluklar olduğu gibi dudaklarımızda da kuruluklar olmaktadır.Bunun için peeling uygulamasını tavsiye ediyoruz.Bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı şekeri karıştırıp çok sert olmamak şartıyla dudaklarınıza sürüp peeling yapabilirsiniz.
-Dudaklarınıza ince bir tabaka şeklinde balm diğer adıyla dudak nemlendiricisi uygulayın. Mat rujlar dudakları çok kurutması ile bilinirler. Balm ile dudaklarınızı nemlendirerek bu kurutma etkisini en aza indirebilirsiniz.
-Dudaklarınızı rujunuza uygun bir renkte çerçeveleyin.Bu sayede taşıma sorunu olmayacaktır.

-Dudaklarınızın tam ortasına aydınlatıcıyı değdirin, yaymayın. Üstüne rujunuzu sürün. Aydınlatıcının yaratacağı parlaklık ile dudaklarınız daha dolgun görünecektir.
-Seçtiğiniz mat ruju dudaklarınızın orta kısmından başlayarak sürün.Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.
-Rujunuzu uyguladıktan sonra fırça yardımıyla tüm dudağınıza dağıtın.Son olarak taşan kısımlar olursa kapatıcı veya fondöten ile düzeltin.


ETİKETLER