• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyaj Yaparken Dikkat

  • 1

Makyaj günlük yaşantımızda pek çok bayanın tamamlayıcı aksesuarı olarak bilinmektedir. Makyaj uygulaması gidilecek olan ortama göre farklılık gösteriyor olsa da hemen hemen her ortamda pek çok bayan az ya da çok makyaj yapmaktadır. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok detay yer almaktadır. Küçük ama önemli detaylar bazen günün kurtarıcısı olurken bazen de itici bir görünüme sebebiyet verebilmektedir. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise makyajın cilt ile uyumlu tonlarda olması ve daha güzel bir görünüm kazanmak için dayanıklı ve kaliteli makyaj malzemelerinin kullanılmasıdır. Günümüzde satışa sunulan pek çok makyaj markası bulunmaktadır. Bu markalardan seçim yaparken cilt tipinize uygun ve dayanıklı olan markaların seçimi hem cilt sağlığınız hem de güzel ve etkileyici bir görünüme sahip olmanız için büyük önem taşımaktadır.

Makyaj uygulaması sonrası gün bitiminde mutlaka yüzünüzde kalan makyajı makyaj temizleme jeli ile temizlemeniz gerekmektedir. Yüzünüzde biriken makyajlar cildinizde ölü derilerin oluşmasına yol açarken aynı zamanda cildinizin zarar görmesine yol açarak sivilce oluşumu gibi pek çok probleme sebebiyet verebilmektedir.

Makyaj Akmasına Son Verin

Yaz aylarında da makyajdan vazgeçemeyen bayanlara müjde. Genel olarak yaz ayında güneşe oldukça maruz kalan bayanlar terleme probleminden dolayı makyaj yapamamaktaydı ta ki suya dayanıklı makyaj malzemeleri satışa sunulana kadar. Yaz aylarında makyajın daha dayanıklı olmasını sağlamak ve akmasını önlemek için kullanılmakta olan suya dayanıklı makyaj malzemeleri her cilt tipine uyum sağlamakta ve cildinizin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Makyajın akmasını önlemek için kullanılan malzemenin kalitesi de büyük önem taşımaktadır.

Makyajınızdaki Pürüzleri Ortadan Kaldırın

Makyaj yaparken meydana gelen pürüzlü görünümler yanlış makyaj uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Makyaj uygulamasında dikkat edeceğiniz birkaç küçük püf nokta ile makyajınızın pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Pudra türü uygulamalarda ilk işlem olarak yüzünüze krem sürmeniz gerekmektedir. Makyaj öncesi uygulayacağınız krem ile makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Pürüzsüz makyaj uygulaması için makyaj ürünlerini dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.