• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyaj Öncesi Yapılması Gereken Hazırlık

  • 1

Makyajınızı tam anlamı ile tamamlamak istiyorsanız kesinlikle öncesinde hazırlık yapmanız gerekir. Hazırlık yerine bakımda diyebiliriz. Makyaj ciltte pürüzsüz ve parlak durması için nasıl bir bakım yapılması gerekir. Gelin birlikte bugün bu konuyu işleyelim.

Aslında ufak detay olarak değerlendirdiğimi makyaj aşamasında, makyajın temelini hazırlıyoruz. Mesela dudağa ruj sürmeden önce balm sürerek dudağı hem nemlendirmiş, hem de dudakta ki pürüzleri kapatmış olursunuz. Bu bakımlar sayesinde daha gösterişli ve sade bir makyaja da sahip olabilirsiniz.

Dudakların Pürüzünü Yok Etme

Dudaklara ruj sürmeden önce dudakta ki çatlak veya pürüz varsa bunu yok etmek gerekir. Bunu yok etmek için peeling yapabilirsiniz ya da ruj sürmeden önce balm, nemlendirici ile dudakların boşluklarını doldurabilirsiniz. Böylece ruj pürüzsüz ve daha net duracak.

Cildinizi Yumuşatın

Rüzgarlı veya soğuk havaya çıkacağınız zaman makyajın altından cildinizi nemlendirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Aksi durumda cildiniz kuruyarak makyaj güzel durmayacaktır. Makyaj yapmadan önce cildinize peeling veya özel bir bakım yaparak cildi yumuşatmalısınız. Yumuşayan cildin üzerine yapılan makyaj oldukça hemojen duracaktır.

Cildinize Masaj Yapın

Makyaj yapacaksınız ama cildinizde ödem veya şişlik var. Bu durumda cildinize masaj yapmanız gerekir. Aksi durumda makyaj hoş durmayacaktır. Bunun için özel üretilmiş masaj aletleri mevcut. İsterseniz makyaj hazırlığı için bu aletleri kullanabilirsiniz.

Nemlendiricilerin İçeriklerini Okuyun

Cildinizi makyaj öncesi ya da rutin nemlendirdiğiniz ürünlerin içeriğini okumaya özen gösterin. İçerisinde yer alan maddeler cildiniz için oldukça önemli bir rol oynuyor. Makyaj öncesi cildinize süreceğiniz nemlendirici makyajın ciltte eşit durmasına yardımcı olur.

Göz Altınıza Bakım Yapın

Genellikle uykusuzluk, yorgunluk insan vücudunu etkilediği gibi yüzünü de etkiliyor. Koyu halkaların ve göz altında oluşan morlukların ortadan kalkması sağlıklı bir makyajın başlangıcı demektir. Makyaj yapmadan yarım saat önce yüzdeki şişlikleri soğuk kompleksi veya soğuk kompleksi özellikli bakım ürünleri ile yok edebilirsiniz. Bu sayede daha net ve parlak makyaj yapmanız mümkün olacaktır.

Makyaj hazırlıkları yapılırken oldukça dikkatli davranılmalı. Hangi makyaj renkleri kullanılacağı da belirlenmeli. Uyum içinde makyaj yapmak için bu adımlara dikkat edin.