• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Lazer ile Gözaltı Morluğu Tedavisi

Lazer ile gözaltı morluğu tedavisi
  • 1

Lazer ile gözaltı morluğu tedavisiLAZER İLE GÖZALTI MORLUĞU TEDAVİSİ
Sayfamızdaki gözaltı morlukları makalemizde gözaltı morluklarının nedenlerini çözüm süreçlerini bitkisel doğal yöntemlerle tedavi şekillerini yazmıştık.Bu yazımızda lazer ile gözaltı morlukları tedavi uygulamasını anlatacağız.
Lazer ile gözaltı morlukları tedavisi yöntemleri;
-Fraksiyonel lazer tedavisi: Fraksiyonel lazer tedavisi ile morlukların rengi açılır ve bir miktar deri altı bağ dokusu zenginleştirilir. Bu sayede cilt kalınlaşır ve morluklar daha az belirgin hale gelmektedir.
Bu tedavi sırasında hafif bir yanma hissi duyulmakta, 30 dakika sonra ise geçmektedir.
Hastada yaklaşık 3-4 gün süren bir kızarıklık ve pullanma evresi olmaktadır.Bu tedavi 1 ay ara ile 3 seans sürmektedir. Yine bu tedaviye ek, 2.seans lazer sonrasında 1 seansda gözaltı ve üstü için özel bir peeling yapılmaktadır.
Bu kombinasyonda daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.
-Resurfacing lazer tedavisi:Erbium lazerle yapılan bir tedavidir.Bu uygulamada göz kapakları lokal anestezi ile uyuşturulur ve akabinde uygulama yapılır. Uygulama sonrasında 4-5 gün göz kapaklarında kızarıklık, hafif ödem oluşacaktır. Bunun için hastaların bu süreyi kendilerine ayırmaları gerekmektedir. Göz kapağı rengi 1 hafta sonra pembe renkten normal deri rengine dönmeye başlayacak ve 1 ay sonra deri rengi normal halini alacaktır. Bu uygulama sadece 1 seans yapılmaktadır. Ek seansa ihtiyaç duyulmamaktadır.
-Işık ve ses dalgalarıyla uygulanan özel lazer tedavisi:Işık ve ses dalgalarından oluşan özel lazer ve kimyasal peeling ile ağrısız acısız gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz.1-2 seansta etkisini göstermektedir. Ulthera denilen ameliyatsız yüz gerdirme sistemi ile gözaltına özel ses dalgaları göndererek ciltte hasar oluşturmadan cilt altının ısınmasıyla sıkılaşma ve gerginlik sağlanıyor.
-Yağ enjeksiyonu ile gözaltı morluğu tedavisi:Göz altı morlukları, göz kapağında çöküklükle birlikte seyrediyorsa yağ enjeksiyonu ile de tedavi edilebilir. Karından alınan yağlar bazı işlemlerden geçirilerek göz altlarına yerleştirilir. Bunun sonucunda hem çöküklükler gider hemde deri altı dokusu kalınlaşacağı için morluklar düzelecektir.


ETİKETLER