• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kuşburnu Yağı Maskesi ve Faydaları

kuşburnu
  • 1

Kuşburnu, zaten on yıllardır faydalarından haberdar olduğumuz mükemmel bir bitki. C vitamini deposu oluşu ve kış aylarında koruyuculuğu ile hemen akla gelir. Son zamanlarda cilt bakımı için de yaygınlaşmaya başlayan kuşburnu yağı adeta bir güzellik iksiri. Uygun cilt tipi ve doğru kullanım ile gençleştirici etkisinin yanı sıra leke ve izlerin solgunlaşmasında, cildin dinlendirilmesinde oldukça faydalı bir yağ. Bu yazımızda kuşburnu yağı ile hazırlayabileceğiniz ev yapımı doğal maskelerin yanı sıra kuşburnu yağının cilde ne gibi faydaları olduğundan bahsedeceğiz.

Uyarı: Kuşburnu yağı cildinizde alerjik etki gösterebilir. Beklenmeyen bir etki olduğunda hemen kullanımı bırakın ve doktora başvurun. Deneme amaçlı bileğinize biraz sürerek test edebilirsiniz

Kuşburnu Yağı ve Bal Maskesi

Cildi derinlemesine nemlendirme, yumuşatma ve beslemesiyle etkili bu doğal maske cildinize ihtiyacı olan bakımı verecek. Bu yüz maskesi cildinizi dinlendirip canlı ve parıldayan bir görünüm katacaktır. Uygulamadan önce alerji testi yapmayı ihmal etmeyiniz.

Malzemeler

  • 4-5 damla kadar kuşburnu yağı
  • 1 çay kaşığı doğal bal (doğallıktan uzak ballar cildinizi tahriş edebilir)
  • 1 tatlı kaşığı yağsız yoğurt

Uygulama

  • Bir kabın içerisinde balı iyice karıştırıp yumuşatınız. Üzerine yoğurt ve kuşburnu yağını ekleyip son bir karıştırma işlemi daha yapınız.
  • Homojen bir karışım elde ettiğinizde, temiz cilde göze yaklaştırmadan uygulayınız.
  • 15 dakika kadar beklettikten sonra durulayınız.

Kuşburnu Yağı Kullanım Tavsiyesi

Dilerseniz maske olarak kullanmadan, nemlendirici kremlerinizin içerisine birkaç damla kuşburnu yağı damlatarak da kuşburnu yağından faydalanabilirsiniz. Kullandığınız nemlendiricinin etki ve yararını artıracak güzel bir yöntem. Herhangi beklenmeyen bir etki görülürse tekrarlamayınız.

Kuşburnu Yağı Faydaları Nelerdir?

Cilt yenileyici: Kuşburnu yağı içerdiği A vitamini nedeniyle cilt hücrelerinin sağlıkla yenilenmesini destekler. Bu da cildinizin daha doğal, genç ve canlı görünmesini sağlar.

Koruyucu: İçerdiği yoğun C vitamini cildinizi iç ve dış etkenlere karşı savunur. Antioksidanlar sayesinde cildinizi tahrip eden serbest radikallere karşı sizi korur ve cildinizin genç kalmasını sağlar.

Leke ve İzlere Karşı Faydalı: Yüz bakımı için Etkili Yağlar konumuzda kuşburnu yağının cilt ve lekeleri solgunlaştırdığından bahsetmiştik. Detaylı bilgi için okumanızı tavsiye ederiz.

Besleyici ve Nemlendirici: Ciltte kırışıklığa neden olan yetersiz nem dengesini düzenleyip cildi doğal olarak nemlendirmeye yardımcıdır.

Elastikiyet: Cilt esnekliğini artırarak cildin buruşma ve kırışıklıklara karşı korunmasını sağlar.

Miranda Kerr’in de cildine doğal kuşburnu yağı ile bakım yaptığını biliyor muydunuz?


ETİKETLER