• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kozmetik Ürünler Hakkında Aydınlatıcı Gerçekler

  • 1

Pazardaki kozmetik ürünlerin ezici çoğunluğu, doğru akne tedavisi ve antiaging ürünlerinin gözden kaçmasına sebep olabilir. Ancak, profesyonellere göre, akıllı seçimler yapmamıza yardımcı olmak için cilt bakımı hakkında olabildiğince fazla şey öğrenerek cildimize daha iyi bakmamız mümkün. Bu yüzden, genç, parlak bir cilde kavuşmakla ilgili gerçekleri öğrenmek için dermatologlar, estetikçiler ve beslenme uzmanlarının tavsiyelerine kulak vermeliyiz.

Eczane Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu zaman, düşük performanslı ve son teknoloji ürünü ürünler arasındaki en büyük fark, ambalaj malzemesi değildir. Etiketi, ürünün içerdiği etken bileşen yüzdesi için kontrol edilmelidir(bunlar etiketin arkasında listelenir). Akne için salisilik asit, ince çizgiler için retinol maddelerinden faydalandığı kanıtlanmış ürünlerin listelerini inceledikten sonra bir eczaneden kozmetik alışveriş yapmanız kolaylaşmış olur.

Günlük Temizleyiciler Akne İçin Koruyucu Bir Tedavi Sağlar Mı?

Siyah nokta veya beyaz noktaları olan insanlar kesinlikle derin temizlemeden faydalanmalılar. Eğer buna gerçekten ihtiyaç duyarlarsa, reçeteli bir rejime ihtiyaçları vardır, aksi takdirde sorun tekrarlayacaktır. Diğer bir deyişle, yüzü bir yüz yıkama jeli ile yıkayarak rahatlama, biriken kir ve yağları gidermek için harika olsa da, sivilcelerin yeniden ortaya çıkmasını engellemeyecektir. Yani, gerekli ise daha fazla önleyici tedbir için bir dermatolog ile görüşmelisiniz.

Cilt Sorunları İçin Fazla Ürün Kullanımı Doğru Mu?

Daha az ürün kullanımı cilde daha iyi gelecektir. Reçeteli haplar, pedler, yıkamalar ve kremler konusunda katı bir rejim gerçekten ciddi akne sorunlarından muzdarip insanlara yardımcı olabilirken, bazılarına daha fazla zarar verebilir. En çok merak edilen ürün-sonuç ilişkisi şudur; Kuru cilt ve peeling. Koyu tenli hastalarda, kronik tahriş, renk solması ve geçici yara izine neden olabilir. Doktorunuz reçeteli tedavi önermediği sürece, tahriş edici olmayan bir temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.

 Başkasının Cildine İyi Gelen Bir Ürün Herkes İçin Uygun Olmayabilir

Cilt tonlarımız ve yüz özelliklerimiz geniş çeşitlilik gösterdiğinden, herkes kozmetik prosedürlere farklı şekilde tepki verir. Örneğin; cilt rengi lazer tedavisi söz konusuysa göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir (ışık, koyu bir cilde etkili bir şekilde nüfuz edemez, bu da yanma gibi yüzey hasarlarına neden olur) . Aynı şekilde, ağır göz sorunları olanlar, Botox için uygun adaylar değildir, bu da alnınızı kaldırmanızı engelleyebildiğinden yorgun görünmenize neden olabilir.