• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kızıl Saçlardan Kurtulmanın Yolları

  • 1

Çoğu insan kızıl saç boyasının saçtan çıkarılması en zor boya olduğuna inanır, bu yüzden saçlarını boyamak istediklerini söylediğinde panik moduna geçerler. Ama bu popüler inanışın aksine, kırmızı saç boyasının saçtan çıkarılması oldukça kolaydır.

Saçtaki Kızıl Yansımalardan Kurtulmak İçin Yeni Bir Saç Rengi Seçin

Kırmızı saç boyasının çıkarılmasıyla ilgili farklı süreçlere girmeden önce, ilk ve en önemlisi, kırmızı saç giderildikten sonra elde etmek istediğiniz saç rengine karar vermeniz gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı seçenek vardır: daha açık bir saç rengine, daha koyu bir saç rengine, ya da kırmızı saç boyasını tamamen çıkarmanıza ve bir kez daha doğal tonunuza sahip olmanıza yardımcı olacak bir renk tonu seçmek. Bu işlemlerin her birinin farklı bir dizi adım gerektireceğini unutmayın. Örneğin, daha açık bir saç rengine gitmek, kırmızı saçlar üzerinde saçları ağartmaya çalışmaktan ziyade, saçlarınızdaki kırmızı saç boyasını arındırmak anlamına gelir. Daha koyu bir tona geçmek çok daha kolaydır, çünkü koyu saç boyasını doğrudan kırmızı saça uygulayabilir ve istediğiniz saç renginizi hemen elde edebilirsiniz. Tamamen gidermek ve doğal tonu yakalama sürecinden daha basit, ama yine de belirli bir miktar zaman ve çaba gerektirir. Hangi renk ile bitmek istediğinize karar verin, sonra aşağıdaki ilgili prosedürü bulun.

Üç Adımda Kızıl Saçlarınıza Veda Edin

Daha açık saçlara ilk adım saç boyası çıkarıcılardır. Saç boyası çıkarıcı uygulandıktan sonra, çok fazla kırmızı tonun arttığını fark edeceksiniz ve saçınızın eskisinden bile daha hafif olduğunu fark edebilirsiniz. Bazı kadınlar için bu ince aydınlatma, onları memnun etmek için yeterli olacaktır. Fakat daha fazla sarı renk istiyorsanız, ağartıcı kullanmanız gerekir. Sadece saçınız sağlıklı, iyi durumda ise ağartıcı kullanın aksi durumda saçlarınıza zarar verebilir. Kırmızıdan sonra açık sarı saç renginin elde edilmesindeki son adım, yeni saç boyasının uygulanmasıdır. Bir küllü sarışın renk seçmelisiniz ve mevcut tonunuzdan bir seviye daha açık olmalıdır. Bu, kalıcı kırmızı tonlardan kaçınmak ve boyama işleminden sonra gri veya yeşil renkli bir kabustan kaçınmak için gereklidir.