• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 1

Vazgeçilmez saç tonlarından biri olarak karşımıza çıkan kızıl, özellikle beyaz tenli bayanların gözdesi oluyor. Fakat kızıl saçın bakımı da güzel olduğu kadar zor diyebiliriz. Çünkü saç rengi olarak hemen akan bir renk tonu olup, bakımı yapılmadığında parlaklığını yitiriyor. Kızıl saç bakımı nasıl yapılır? Kızıl saç bakımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Şampuan ve Saç Kremine Dikkat!

Eğer boyalı bir saç kullanıyorsanız, herhangi bir saç şampuanı veya kremi kullanamazsınız. Özellikle boyalı saçlar için krem ve şampuanlar var. Bunlardan tercih etmeniz saçınızın renginin akmasının önüne geçecektir. Saçınızı her yıkadığınızda saç kremi kullanırsanız, parlaklığı gitmez ve daha kolay taranmasına yardımcı olur. Yumuşak ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız şampuan ve saç kremine dikkat edin.

Saç Maskesi Yapın

Saçlarınızın sağlıklı görünmesini istiyorsanız haftada 2 defa maske yapmanız gerekiyor. Bunları çeşitli olarak yapabilirsiniz. Bir maskeyi saçları nemlendirmek ve uzamasına yardımcı olmak için yaparken diğerini saç uçları için yapmanız daha uygun olacak. Tabi bunların boyalı saçlar içinde uygun olmasına saç renginin açılmaması için dikkat etmeli.

Saçları Sıcak Su İle Yıkamayın

Kızıl oldukça hassas renk tonlarından bir tanesi. Bu nedenle duş alırken saç renginizi açmamak adına suyun sıcaklığını iyi ayarlamalısınız. Sıcak su ile duş almak hem saçınızın renginin akmasına neden olacak hem de saçlarınızın nem dengesi bozularak matlaşma yolunda ilerleyecektir. Her zaman ılık duş almak saç bakımında önemli noktalardan bir tanesidir. Saçlarınız ılık ve soğuğa yakın su ile yıkandığında daha havalı ve formda olacak.

Saç Maşasını ve Fönü Az Uygulayın

Saç maşası ve fön saçların yüksek derecede ısıya maruz kalmasından dolayı saçlarınızın renginin açılmasına ve nem kaybına neden olur. İlerleyen zamanlarda saç parlaklığı giderek sönük saçlara ve matlaşmış, kırılmış saçlara neden olacaktır.

Saçları Havlu İle Kurulamayın

Saçları duş sonrası havlu ile kurularız. Bunun yerine kullanmadığınız bir tişörte sararak kurumasını beklemek daha iyi olacak. Havlu ile kuruladığınızda saç kırıklıklarına neden olacaksınız. Nem oranı kaybolacaktır.