• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kıskanç Erkeği Anlama Yolları

  • 1

Bu yazımız kadınları ilgilendirdiği kadar, erkeklerin de kendileri hakkında öz bilinç sahibi olması adına hem eğlenceli, hem de oldukça önemli bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Kıskanç erkeği anlama yolları arasında sevgi ve hoşlanma ifadesini içerisinde barındırması sebebiyle, değer verdiğiniz erkeğin karakter çözümlemesine girmenize gerek yoktur. İnsanlar, sevgi dolu bir yürek taşıdığında bunun dışavurumu olarak kıskançlık belirtileri gösterebilmektedir. Psikolojik açıklamalarının olmasının yanı sıra aşırı kıskanma durumlarında ise can sıkıcı bir yol ortaya çıkabilmektedir.

Erkek Neden Kıskanır?

Kıskanç erkeği tanımanın, neden ve hangi sebeple bu ruh halinde bulunduğunu anlamak için doğru yol olduğunun altını çizmeliyiz. Kaygı, kuşku ve güvensizliğin kendisini gösterdiği yerde kıskançlıkların olması kadar, aşırı sevinç, sevgi ve benimse gibi durumlarda da kıskançlık belirtilerine denk gelmeniz mümkün olacaktır. Peki, bir erkek neden kıskanır? Öncelikle, komik sebeplerin olabileceğini aklınızdan çıkarmamalı ve bu gibi durumlarda sevdiğiniz insanın kaygılarını gidermeye dikkat etmelisiniz.

Flört dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan kıskanma durumunun, evlilik sürecinde de devam ettiğini söylemeliyiz. Eşinizin sizleri bunaltması ve yaşam alanınızı daraltması durumlarında yaşadığınız tüm problemleri net ve detaylı bir şekilde anlatmalısınız. Karşılıklı sevgi ve şefkatin olduğu her durum için kıskanmak küçük bir latife olacaktır.

Erkeğin Kıskanma Evreleri

Pozitif açıdan erkeğin kıskanması halk arasında normal ve olağan görülse de, her kadının hassasiyet ve bilinç düzeyinin aynı olmadığı da bilinmelidir. Aşırı kıskanan erkek için kadınların yaşayabileceği sorun ve problemler çok önemli olmasa da, kadın için büyük bir kimlik sorunu ortaya çıkarabilir. Ataerkil yaklaşımların ve maço tavırların etkisinde kısıtlı bir yaşam alanına mahkûm ediliyorsanız bundan kaçınmalı ve sevginizi sorgulamalısınız.

Eşinizin size olan yaklaşımları, sizin karakteriniz ve onun beklentileri ile birleşik bir zincir oluşturacaktır. Bu sebeple, erkeklerde kıskanma evresinin her erkek için aynı olmadığını bilmeli ve gereksiz önyargılardan uzaklaşmalısınız. Zarar görmeniz durumunda uyarılarda bulunmalı ve kıskanma sürecini tüm içtenliğinizle karşınızdaki kişiye aktarmalısınız. Uzun soluklu ilişkilerde kıskanmanın minimum seviyelerde görüldüğü, sevgi ve saygı çerçevesinde bir ömür geçildiği de bilinen diğer gerçekler arasında yer almaktadır.