• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kişisel Bakımda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • 1

Gerek cilt sağlığı gerekse vücut sağlığı açısından kişisel bakımın önemi büyüktür. Kişisel bakım her şeyden önce kişinin kendisine olan öz saygısını kazanması açısından gerekli ve elzemdir. Kişisel bakımına ve genel görünümüne dikkat etmeyen kişiler toplumda genelde dışlanır, saygın bir değere de sahip olmaz. Bu açıdan kişisel bakımımıza her anlamıyla dikkat etmeli ve görünümümüzle çevremizdekileri memnun etmeliyiz. Kişisel bakım önerileri olarak sizlere vereceğimiz bazı tavsiyelerle kişisel bakımın etkili olarak nasıl yapılması gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu önerilerden yola çıkarak sizler de eksik kaldığınız yönleri tamamlayabilir ve çok daha etkili bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kişisel Bakım İçin Öncelikli Olarak Yapılması Gerekenler

Kişinin sosyal çevrede kabul görmesi, beden sağlığının da en iyi şekilde olması için kişisel bakım çok önemlidir. Kişisel bakım için öncelikli olarak yapılması gerekenler olarak şunları önerebiliriz;

  • Kişisel bakımınızı mutlaka suyla yapın. Mümkünse her gün duş alın ya da banyo yapın. Sabah banyo yapmak sizi zinde tutarken akşam banyo yapmak da günün tüm negatif enerjisini üzerinizden alır.
  • Kişisel bakımınızda mutlaka yapılması gerekli olan ağız, diş, saç, tırnak, ayak bakımı gibi bakımları her gün aksatmadan düzenli olarak yapmalısınız.
  • Su ve sabunla kişisel bakımınız yeterli olabileceği gibi bunlara ek olarak nemlendiriciler, losyonlar ekleyebilirsiniz.
  • Vücudunuzda tüylerin alınmasına dikkat edin. Tüylerin çok uzaması kasık ve koltuk altında bakterilerin çabuk çoğalmasına neden olur.

Kişisel Bakımın Kazandırdıkları

Kişisel bakımın düzenli ve itinalı bir şekilde yapılması kişiye pek çok açıdan yararlar sağlar. Kişisel bakımın kazandırdıkları içinde öncelikli olarak kişinin kendine olan öz saygısı gelir. Kişi kişisel bakımına dikkat ederse kendine olan saygısını kazanır, bu da kişiyi daha güvenli hale getirir. Kişisel bakım ile beden sağlığımız ve aynı zaman da ruh sağlığımız da düzelir. Ne kadar temiz olursak o derecede ruhen ve fiziken sağlıklı bir yapıya sahip oluruz. Kişisel bakım sayesinde kişi toplumda da çok daha sayın ve etkin bir konumda olur.


ETİKETLER