• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kışın Saç Bakım Önerileri

Kışın Saç Bakım Önerileri
  • 1

Kışın Saç Bakım ÖnerileriKIŞIN SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ
Soğuk havaların gelmesiyle birlikte saç sorunları kendilerini göstermektedir.Mevsim değişikliği sebebiyle yağlı saçlarda daha fazla yağlanma kuru saçlarda ise daha fazla kuruluk görülmektedir.Soğuk hava etkisiyle havadaki nem dengesi bozulup azaldığı için saç derisi daha çok kurur.Bu gibi saç sorunlarının önüne geçebilmek için önerilerimize göz atın.
-Havaların soğuk olması nedeniyle daha sıcak suyla duş alıyoruz.Saç derisi ciddi anlamda zarar görmektedir.Suyu biraz daha ılık tutmakta fayda vardır.
-Saç kurutma makinesi çok kullanılmaktadır.Saçınızı kurutmadan önce gerekli saç kremleri ve koruyucularla saçınızın yıpranmasının önüne geçebilirsiniz.
-Saçlarınızı her gün değilde 2 günde bir yıkayınız.Şampuan miktarını fazla abartmayın çok şampuan çok temizlik demek değildir.
– Nemini kaybetmiş kuru saçlara özellikle uç kısımlarına mutlaka maske uygulayın.Maskenin etkinliğini artırmak için başınıza bone takın ve etkinlik için bekleme süresine dikkat edin.
-Saçınızı elektiriklenme derdinden kurtarmak için bere atkı gibi ürünlerin pamuklu olmasına dikkat ediniz.Çok sıkı bere kullanmayınız.Saçınızı doğal bir şekilde kurumaya bırakın ve ıslak saçla dışarı çıkmayın.
-Saçlarınızı aşırı sıkı bir şekilde bağlamanız saçınızın yıpranmasına ve dökülmesine neden olur.
-Saçlarınız kış mevsiminin etkisiyle daha fazla dökülebilir, mevsimsel saç dökülmelerini önlemek için mutlaka saçlarınızın nem dengesini sağlayıp kötü hava şartlarından etkilenmesini önleyecek tedbirleri almalı ve bakım ürünlerini kullanmalısınız.


ETİKETLER