• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kısa Sürede Makyaj Yapma Taktikleri

  • 1

Her kadının bilmesi gereken kısa sürede makyaj yapma taktikleri konulu bu yazımızda, hem doğal, hem de estetik bir görünüme kavuşmanıza yarayacak tavsiyelerimiz bulunmaktadır. Öncelikle, iş ve ev yaşamının zorlukları kadar, sosyal çevre ve aktivitelere ayırdığınız vakitleri de göz önünde bulundurursak, kadınların hızlı ve şık makyaj yapma istemini anlamak zor olmayacaktır. Bu sebeple, pratik ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız tavsiyelerimize kulak verebilir ve hayatınıza ekstra bir hız kazandırabilirsiniz.

Klasik Makyajdan Kopmayın

Uyandığınızda aceleniz ya da önemli bir işinizin olması durumunda telaşa kapılmamalısınız. Hızlı ve yakışıksız bir makyajdan ziyade klasik makyajı önermekteyiz. Lip balm, maskaralar, allıklar ve nemlendiriciler kullanabilir ve hem hızlı, hem de sade bir makyaj önerisinden faydalanabilirsiniz.

Göz Kaleminin Önemi

Buğulu göz makyajı yapma konusunda hızlı sonuç veren göz kalemleri bulunmaktadır. Göz makyajının kadınlar için önemi bir hayli büyüktür. Bu sebeple, arkası süngerli ve yumuşak uçlu göz kalemlerine yönelmelisiniz. Göz kaleminin yanı sıra eyeliner de kullanabilir ve pratik bir estetizme kavuşabilirsiniz.

Elbise Kombini Ve Makyaj Birlikteliği

Gece uyumadan önce ne giyeceğinizi planlamalısınız. Makyaj ve elbise birlikteliği, hem uyumun zirvesi, hem de bizzat kendisi olmaktadır. Bu sebeple, elbise kombinlerinizi makyaj seçiminizle doğru orantıda ayarlamalısınız. Renk bolluğunuz ve elbise uyumunuz oranında dikkat çekeceğinizi bilmelisiniz.

Doğallık Ve Dudaklar

Uzun süreler ayırmakta zorlanıyor ve makyajınızda hızlı çözümlere yöneliyorsanız, abartılı dudak makyajından kaçınmalısınız. Doğal tonlara yönelmeli ve şık bir izlenim bırakmalısınız. Kısa sürede makyaj olarak samimi ve net bir görüntü elde etmek için dudak makyajı büyük önem taşımaktadır.

Bronzer Desteği

Her gün kontür uygulamasına vakit ayıramıyor ve şikayet ediyorsanız bronzer kullanabilirsiniz. Etkileyici bir ten makyajı için kontür yapmak istediğiniz bölgeye bronzerinizi sürebilirsiniz. Yüzünüzün ışıltısını ve güzelliğinizi ortaya çıkarabileceğiniz bu yöntemin kusursuz bir etki bırakması kaçınılmaz olacaktır. Kısa sürede makyaj yapmak ile ilgili olarak bronzer kullanımı önerilerimiz arasında başı çekmekte ve estetizm adına etkili olmasıyla da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.