• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kış Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri

Kış Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri
  • 1

Kış Ayları İçin Cilt Bakım ÖnerileriKIŞ AYLARI İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİ
Soğuk havalar yavaş yavaş etkisini göstermeye başlıyor dolayısıyla cildimiz direk olarak soğukla temas halinde bulunduğu için cildimizi kışa hazırlamak için bakım yapmalıyız.Eğer cilt bakımını eksik bırakırsak soğuklar sebebiyle ciltte kuruma , sertleşme, pul pul dökülme gibi şikayetleriniz ortaya çıkacaktır.Özellikle ayak topuklarında tüm yaz boyunca meydana gelen çatlakları kışa girmeden bakım yaparak daha pürüzsüz ayaklara sahip olabilirsiniz.
-Kış aylarında nemlendirici kremleri kesinlikle kullanmak gerekir, soğuklarla birlikte gelen çatlaklar ve cilt kurumalarının önüne geçmek için bu şart.Bunun yanında vazelin de özellikle her zaman olduğu gibi çatlaklara iyi bir iyileştirici görevi üstlenir.
-Deri, su ve temizlik ürünleriyle temas sonucunda daha çok kuruduğu için kış mevsiminde daha az banyo yapın ve banyoda kalma sürenizi kısa tutun. Duş yağlarıyla yıkanmayı tercih edin.
– Banyodan çıkar çıkmaz; deriye nüfuz ederek suyu deriye hapseden nemlendiriciler kullanın.
– Kışın cildiniz pul pul dökülüyorsa, bunu fondöten ile kapatamazsınız. Aksine fondöten sürerek daha kötü görünmesine neden olursunuz.
– Yüzünüze düzenli olarak peeling yapmalı, zengin içerikli bir gece kremi kullanmalı ve mümkünse nemlendirici içeren, leke önleyici, anti-aging etkili, güneş koruma faktörlü fondöten etkili bitkisel kremleri seçmelisiniz.
-Unutmayın kış aylarında güneş aktivitesinin az olduğu bir dönemde peeling uygulanması daha doğru olacaktır.
-Dudaklarınız için nemlendiricili rujlar kullanabilirsiniz.Gece yatmadan da biraz krem sürmekten bitşey olmaz tam tersi yumuşacık dudaklarınız olur.