• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kırışıklıkları Azaltan, Cildi Yenileyen 10 Yiyecek

Kadın Yüz Bakımı
 • 1

Hepimizin yaşlanmaktan ve yüzde kırışıklıklara sahip olmaktan korktuğu bir gerçek, öyle değil mi? Bu duruma genel olarak bakarsak, hiç kimse yaşlanmayı sevmiyor ve yaşlanmak istemiyor. Özellikle dış görünüşe verilen önemden kaynaklanan bir durum var ki; o da yüzümüzde kırışıklıkların belirmesi.Yüzde oluşan kırışıklıklar kişileri kötü yönde etkilemekte ve çoğu zaman psikolojik olarak sıkıntılı bir durumun habercisi olabilmekte. Daha erken yaşlanmamak ve yüzünüzde kırışıklıkların oluşmasını engellemek için size birkaç tüyo vereceğiz.

Cildimizin daha düzgün olması ve daha sıkı durması için ilk önce yediğimiz yiyeceklere dikkat etmeli ve düzenli beslenmeliyiz. Daha sonra ise aşağıda yer vereceğimiz yiyecekleri tüketmeniz cildinizdeki kırışıklıkları ve oluşabilecek kırışıklıkları azaltacaktır.

 • Badem

Yüksek antioksidan özelliğine sahip mineral vitamin ve bileşenler içerir. UV ışınlarının ciltte oluşturduğu hasarı önlemek açısından oldukça faydalıdır. Dilerseniz badem yağını da cildiniz için kullanabilirsiniz. Aynı etkileri cildinizde gösterip doğal olarak nemlenmesine de yardımcı olacaktır.

 • Aloe Vera

Kolajen üretimi açısından oldukça önemlidir. Aloe vera bitkisini zaten artık sayısız güzellik ürününde görmek mümkün. Kolajen üretimini artırarak cilt güzelliğini destekler ve yaşlanmayı geciktirir. Aloe Vera Maskesi konumuzu okumanızı öneririz.

 • Avokado

A,D,E vitaminleri ve antioksidanlar ile cildinize hak ettiği bakımı sunar. Kolajen üretimi desteklemektedir. Sıkı Cilt için Maskeler

 • Muz

Derin izleri ve lekeleri gidermede yardımcıdır.

 • Havuç

Cildi yatıştırıp pürüzsüzleştirmeye yardımcıdır. Bol miktarda A vitamini ihtiva eder.

 • Tarçın

Cildi canlandırır ve henüz oluşmaya başlamış kırışıklıklara karşı faydalıdır.

 • Salatalık

Cildi canlandırıp nemlendirir. Aynı zamanda güneş ışınlarına karşı da koruma sağlar. Salatalığın cilde olan faydalarını öğrenmek ve maske tarifi almak için lütfen Salatalık Maskesi konumuzu ziyaret ediniz.

 • Bal

Cildi yeniler,  derinlemesine nemlendirme yardımcı olur ve bakteri oluşumuna karşı korur. Bakteri oluşumu bildiğiniz gibi sivilce ve lekelere neden oluyor. Bal bunu önlemede çok etkilidir.

 • Limon

Ciltteki lekeleri soldurmaya ve yaşlanma nedeniyle meydana gelen kırışıkları cildi gerginleştirerek gidermede faydalıdır. Göz altı morluklarına karşı da düzenli tüketildiğinde faydalı etki yapar. Gözaltı Morlukları için En İyi Kremler

 • Ananas

Ciltteki ölü deriyi atmayı hızlandırır ve cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı enzimlerin üretilmesinde rol oynar.

Yukarıda ismini verdiğimiz on yiyecek sizi yaşlanmaya karşı koruyacak ve daha geç yaşlanmanıza, yüzünüzdeki kırışıklıkların azalmasına ve daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmanıza yardım edecektir. İçlerinde bulundurdukları C vitamini sayesinde hem sağlıklı bir yaşam sürecek, hem hastalıklara karşı olan direncinizi güçlendirecek, hem de daha sıkı ve fit bir cilde sahip olacaksınız.

Bu besinler sadece C vitamini bakımından zengin olmayıp, içlerinde birçok vitamin ve mineral bulunduran yiyeceklerdir. Aynı zamanda; göz, kalp, ciğer, sindirim bozuklukları, soğuk algınlıkları, bağışıklık sitemi bozuklukları, damar tıkanıklıkları, beyin hücresi problemleri gibi birçok sağlık sorunu içinde oldukça faydalı besinlerdir.

Bu besinleri oldukça sık tüketmeli ve her gün mutlaka besin zincirinizde bu yiyeceklere yer vermelisiniz. Vücut ve cilt sağlığınız için gerekli olan bütün besin değerlerini, bu on yiyecekte bulabilir ve kendi iyiliğiniz için tüketebilirsiniz.

Sadece yetişkinler ve yaşlanma sürecine girmiş olan bireyler için değil, çocuklar içinde mutlaka tüketilmesi gereken besinlerdir. Çocuklarınıza da bol bol bu yiyeceklerden yedirmeniz oldukça önemli ve gelişimleri için destekleyicidir.