• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kırılan Saçlara Özel Bakım Önerileri

  • 1

Saçlar hava değişimlerinden, fön, düzleştirici ve maşa güzellik ürünlerinin sıcağına maruz kalmaktan dolayı kırılabiliyor. Kırılan saçlarınızı kestirmek istemiyor ve bakım yöntemleri ile kırıkları ortadan kaldırmak istiyorsanız sizlere önerimiz var. Bu öneriler sayesinde daha parlak ve ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Kırık saç cansız ve solgun görünüme neden olur. Saçınız ne kadar uzun olursa olsun değeri kaybolur. Kuaförde saatlerce vakit harcamak istemiyorsanız, sizde evde saç bakımı yaparak kırık saçlarınızdan kurtulma şansını elde edebilirsiniz.

Saç bakımı yaparken ve saçlara şekil verirken ısıya maruz kalıyor. Durum böyle olunca saçların kırıkları eksik olmuyor. Birde saç boyası kullanıyorsanız buda yıpranmalara neden olur. Peki, bu saç kırıklıklarını nasıl önleriz.

Saç Kırıklıklarını Kısa Sürede Yok Edin

  • İnce saç yapısına sahipseniz, saçlarınız hemen kırılıyorsa, duş alırken saç bakım ürünlerini dikkatli seçmelisiniz. Diğer bir yandan nemli saç kolay kırılmaz. Bu nedenle ya duş esnasında ya da duş sonrası saç nemlendiricisi kullanabilirsiniz.
  • Saç uçları çok yıpranıyor ise kırıklar ile başa çıkamıyorsanız, her ay kuaföre giderek çok küçük kesimler yaptırabilir. Hem saçın hızlı uzamasına yardımcı olabilir hem de bakım yapmış olursunuz.

Çünkü kırıklar uçlarda iken baş etmek gerekir. Aksi taktirde diplere ulaşan saç kırıkları ile başa çıkmak zor olur.

  • Saç maskeleri kullanarak saçı nemli tutarken bakım yapabilirsiniz.

Saç Maskesi Tarifleri

Avokado Maskesi;

1 avokado ezilir ve içerisine 1 kaşık zeytin yağı ilave ederek maske kıvamına getirilir.

Maskeyi saçlarınıza masaj eşliğinde sürün. Yarım saat beklesin. Sonrasında durulayın.

Haftada bir bu maskeyi uygulayarak saçlarınızı sağlığına kavuşturun.

Argan Yağı Maskesi;

1 tatlı kaşığı argan yağı

2 kaşık zeytin yağı

1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu

Bu malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saç uçlarına uygulayın. En az 1 saat maske saçlarınızda durmalı sonrasında yıkayabilirsiniz.

Hardal Yağı Maskesi;

1 kaşık hardal yağı

1 kaşık zeytin yağı

1 kaşık Hindistan cevizi yağı

Bunu bir kasede birleştirin. Saçlara masaj eşliğinde yedirin. 2 saat saçta bekleyen karışımı yıkayabilirsiniz.