• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Vermek İsteyenlerin Yemesi Gereken En Sağlıklı 5 Besin

  • 1

Bilimin bize en son söylediği şey şu şekilde: Belinizi inceltmeye ve göbeğinizdeki yağlardan kurtulmaya yardımcı olabilecek bazı şaşırtıcı yiyecekler vardır ve bunlar her yerdeki yemek masalarına uzanır. Damak tadınızı yeniden şekillendirecek ve aynı zamanda metabolizmanızı şaşırtacak olan bu beş doyurucu gıdanın zevkinize hitap etmesi ya da etmemesi önemli değil. Kilo vermeye yardımcı gıdalar sayesinde egzersiz programınızı güçlendirebilirsiniz.

Kemik Suyu

Her ne kadar iyileşme ve besleyici özellikleri sayesinde çağlardır tanınsa da, sindirim sistemini onarma, detoksifikasyona yardımcı olma ve selüliti azaltma konusundaki yararları, kemik suyunun değeri ve yararları listesine yeni eklemelerin yapılmasına sebep olmuştur. Kilo kaybına önemli ölçüde yardımcı olacak çalışmalarda kemik suyundan elden edilmiş çorbalar gösterilmiştir. Günde bir ila iki bardak erimenize yardımcı olabilir! Kemik suyu, enerjinizi de artırabilir (bu da açlıktan korunmanıza yardımcı olur) ve sizi soğuk algınlığı ve gripten korur – sıcak, zengin kemik suyu, zor ve soğuk hava şartlarında yaşayanlar için uzun zamanlar boyunca bir iksir olmuştur.

Kırmızı Pancar

Kırmızı yeni yeşil! Pancar vücudunuz için en yenileyici gıdalardan biridir. Sürekli genişleyen fayda listelerini takip etmek zor: Pancarlar sindirime yardımcı olur, safraları temizler, karaciğeri temizler, kanı alkalileştirir ve hatta bilişsel işlevi ve spor performansını iyileştirir. Pancar ayrıca güçlü safra oluşturmaya yardımcı olur. Safra kilo vermekle ilgilidir çünkü safra yağları kırmaktan sorumludur, böylece kalçalarınız ve baldırlarınız için dolgu yapmak yerine yakıt için kullanılabilirler.

Chia Tohumu

Chia tohumları, Chia bir sihirden çok daha fazlası! Yoğun bir protein kaynağı, yararlı yağlar, lif, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar, chia enerjinizi artırır, sindirim sisteminizi temizler ve sizi tip 2 diyabet yolunda ilerlemekten koruyabilir.

Lesitin

Bu unutulmuş yağ eritici gıda, çok daha fazla dikkati hak ediyor. Diyetin güne yeniden ayarlanmasından sonra, lesitin, hücre zarlarının beslenmesini, esnek ve sağlıklı kalmasını sağlayan her hücrenin hayati bir bileşeni olan bitki ve hayvan dokularında bulunan doğal bir yağ bileşiğidir. Lesitin safraları ince tutabiliyor, safrayı hareket ettirmeye yardımcı bir besindir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, sadece güvenli olduğu bakımından kanıtlanmadı, hem erkekler hem de kadınlar için karın yağlarını yok etmede de son derece etkili olduğu ispatlanmıştır.