• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Vermek İçin Diyete Sadık Kalmanın Kuralları

  • 1

Kilo problemi her 10 kişiden 7’sinin yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. Diyete başlamak başarmanın ilk adımı olurken, diyete sadık kalmak ise ikinci adımı diyebiliriz. Fakat diyete başlayan bir kişi günümüzde 3. Gün ne yazık ki pes ediyor. Diyete sadık kalmak için ne yapmalı? Diyete sadık kalmak için altın kural nedir?

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre kadınlar yıl içinde en az 3 defa diyete başlıyor. Fakat işe yaramadığını düşünüp geri bırakmayı tercih ediyor. En uzun süren diyet 19 gün olurken, diyet ömrünü uzatmanın yolları araştırılıyor. Diyete başlayan kişi en az 5 gün içinde zararlı yiyecek, içecek tüketmeye başlıyor. Örneğin; cips, kola, alkol, çikolata, pizza, şarap, şekerli ürünler gibi.

Fakat istenilen vücut ölçüsüne ulaşmak adına diyete sadık kalmanın oldukça önemli olduğunu bugün sizlere vurgulamak istedik. Diyete sadık kalmanın kurallarını bugün sizlerle paylaşacağız.

Kilo Vermede Altın Kural

  • Yaptığınız diyet hayat koşullarınıza uygun bir diyet olması gerekiyor.

Her zaman yeni diyet tarifleri araştırıyor ve hepsini yapmak için hevesleniyoruz. Fakat kendi yaşantınıza en uygun diyeti, sürekli yapmak size istenilen vücut ölçülerinin kapısını açacaktır. Sürekli diyet değiştirmek yerine diyeti benimseyin. Mesela eğer yemek yapmaya zamanınız yoksa sürekli diyet yemek yiyebileceğiniz bir restoran edinin.

  • Kilo vermek için kararlı olun.

Kilo vermek için büyük beklentiler içinde iseniz fedakar olmanız gerekir. Bazı şeylerden fedakarlık vermek diyet için önemli bir kuraldır. Kısa sürede kilo vermek mümkün olmayabilir. Biraz daha gerçekçi düşünün. Hedefinizi ona göre ayarlayın ve diyet programınızı aksatmayın.

  • Diyet esnasında çevrenize ve buzdolabınıza çeki düzen verin.

Diyet yaparken pastalı günlerden, yemekli gezilerden ve özellikle de buzdolabı alışkanlığınızda değişiklik yapın. Kısaca yeme alışkanlığınızı değiştirin. Acıktığınızda atıştırmak adına meyveler alın. Diyet yemeklerine uygun alışverişler yapın.

  • Yemek zamanınızı düzene sokun.

Yemeği çok yiyip az öğün yapmak yerine, sık öğün yapın daha az yemek tüketin. Örneğin öğün saatinizi 5’e çıkarın. En az 5’i atıştırmalık yiyecekler olsun. Mesela elma, portakal veya meyve çeşidi gibi.