• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Vermek İçin Diyete Sadık Kalmanın Kuralları

  • 1

Yapılan araştırmalara göre bayanlar bugün diyete başlıyor 2-3 gün sonra geri bırakıyor. Bu nedenle kilo vermek pek mümkün değil. Peki, kilo vermek için ne yapmalıyız? Diyete nasıl sadık kalınır?

En fazla yapılan diyet günü sayısı 19-20 olarak belirlendi. Bu esnada da diyetin dışına çıkılarak çikolata, cips ve daha birçok atıştırmalıkların yenildiği gözlenmiş. Diyete sadık kalmanız için size kuralları araştırdık. İşte diyet yapmak isteyen kişinin uygulaması gereken kurallar.

  • Diyeti Yaşam Tarzınız Haline Gelsin

Sürekli olarak diyet programı değiştiriyor, diyet programının dışına çıkıyoruz. Hâlbuki düzenli olarak diyet yapmak daha iyi kilo vermenize yardımcı olacaktır. Diyeti yaşam tarzınız haline getirmeniz de bir ömür boyu istenilen görünüme sahip olmanız yardımcı olur.

  • Gerçekten Kilo Vermeye Odaklanın

Diyet yapmak genelde insanların fazla şeyler beklemesine neden oluyor. Kendinden fedakarlık eden kişi kesinlikle önüne bir hedef koyması gerekir. Fakat yapamayacağınız hedefleri koymanızda sizi başarısızlığa götürür.

Küçük kaçamaklar yapmamaya dikkat edin. Bu küçük kaçamaklar sizin diyetinizi bozmaya neden olabilir. Kararlı ve ısrarlı olmanız sizin kilo vermenize yardımcı olacaktır.

  • Diyet Döneminde Çevrenize ve Dolabınıza Çeki Düzen Verin

Yemek yeme alışkanlığı çevredeki insanların etkilediği bir durumdur. Bu nedenle diyet esnasında yemekli oturmalara ve gezmelere gitmemeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda buzdolabınızda olan abur cuburları, size kilo yapan yiyecekleri yok edin. Evinize almayın. Alırsanız yersiniz. Sadece evle sınırlı bir durum değil. Ofisinizde ve arabanızda da aynı hassasiyeti göstermelisiniz.

  • Yemeklerinizin Düzenli Olmasına Dikkat Edin

İnsanlar yemeği çok az tüketerek kilo verebileceğini sanır. Yanılıyorsunuz…

Bu kişiler gün sonunda mutsuz ve huzursuz olur. Fakat gün içinde yenilen içilen her şey kilo almaya neden olabilir. İçilen bir kahve, içilen bir ayran gibi daha birçok örnek verilebilir. Diyet listesi dışına çıkmamalısınız.

  • Duygusal Açlığa Dikkat!

İlk önce kendinize gerçekten aç mıyım? Diye soru sormalısınız. Bu sorunun cevabını yine kendiniz vereceksiniz. Genel olarak atıştırmalıklar duygusal olarak da istenebilir. Buna dikkat etmeniz sizin kilo vermeniz için oldukça önemli.