• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Verdiren, Yağ Yakıcı 3 Ev Egzersizi

kilo verme
  • 1

Sağlıklı bir kilo verme dönemi mutlaka beslenme programı, egzersiz ve kaliteli dinlenme üçgenini içermelidir. Kilo verdiren ve yağ yakıcı egzersizler, doğru bir beslenme planı ile birleştirildiğinde, emeğinizin karşılığını hemen görmeye başlarsınız. Sağlıklı bir yaşam için ideal kiloda olmak oldukça önemlidir. Sağlık, zaten fiziki güzellik olarak da bedeninize yansır ve özgüveninizi artırıcı bir etki yapar. Bu yazıda bulacağınız kilo verdiren egzersiz serisi ile, yağ yakma sürecinizi etkili egzersizler ile birleştirebilirsiniz.

Uyarı: Egzersizlere başlamadan önce mutlaka 20 dakika kadar vücudunuzu ısıtıp esnetecek ısınma hareketleri yapınız.

Kilo Verdiren, Yağ Yakıcı 3 Ev Egzersizi

Resimlere tıklayarak hareketlerin nasıl yapılacağını öğrenebileceğiniz gibi konun devamında videolu hareketlerimiz yer alıyor onlara göz atabilirsiniz.

1. Step Aerobik

1 saatte yaklaşık 800 kalori yakabileceğiniz step aerobik hareketleri yağ yakma ve kilo verme için çok etkilidir. Listemizin en başında yer alıyor çünkü yapması oldukça eğlenceli. Müzik eşliğinde gerçekten eğlenerek yapabileceğiniz harika bir yağ yakıcı egzersiz.

Step aerobik egzersizi yapışılı değiştirilerek vücuttaki hemen her kası çalıştırıp sizi tamamen harekete geçiriyor. Ana odak bacaklar olduğundan bacaklarınızı sıkılaştırıp şekillendirmesi de tabi ki step aerobikten bekleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Step aerobik çok farklı hareketlerle yapılabildiğinden, bir video ile örnek bir step aerobik egzersizi paylaşıyoruz. Her spor yaptığınızda bu videolardan bir tanesini açıp egzersizinizi izleyerek yapabilirsiniz.

Evde yapmak için alttaki videodaki sporcunun kullandığına benzer herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Sadece üstüne adım attığınızda kaymayacak, kırılmayacak ve yüzeyi düz bir şey olduğundan emin olunuz.

Kendinizi geliştirdikçe ve vücudunuz alıştıkça bu videodan çok daha uzun süre step aeorobics egzersizi yapabilirsiniz. Yüksek kalori yaktırdığını tekrar söyleyelim.

Alakalı: 10 Dakikalık Zayıflatıcı Egzersiz Programı

2. The Hundred Hareketi

Pilates yapıyorsanız ya da pilates ile bir şekilde ilgilenmişseniz the hundred hareketini duymuşsunuzdur. Karın ve bacak kaslarına yoğunlaşa the hundred hareketi aynı zamanda tam bir kalori avcısı!

Karın bölgesini sıkılaştırmaya, karın bölgesinde bölgesel kilo kaybına fayda sağlayacak etkili bir egzersiz olduğunun altını çizelim.

Nasıl Yapılır?

Egzersize başlamadan önce karnınızı sıkarak bel boşluğunuzu kapatmayı unutmayınız!

3. İp Atlamak

Eve alacağınız orta kalite bir spor ipi ile deli gibi kalori yakabilirsiniz! Orta yoğunlukta ip atlama hareketiyle 1 saatte 700 kalori ve üzerinde yakabilirsiniz. İp atlamak da sizi engelleyen herhangi bir sağlık probleminiz yoksa oldukça etkili ve sağlık dolu bir egzersizdir.

Vücudunuzu tam anlamıyla çalıştırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Hızlanan metabolizmanız sayesinde egzersiz yapmazken bile normalden daha fazla kalori yakarsınız.

Dikkat Edin:

  • Zıplarken topuklarınızla değil parmak uçlarınızla yere temas ediniz.
  • Dirseklerinizi vücudunuza yakın tutunuz.
  • Kalp atış hızınızı takip etmek olası problemlerin önüne geçmenize yardımcı olur.
  • Bel rahatsızlığı yaşıyorsanız bu egzersizi yapmadan önce doktorunuza danışınız.