• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kilo Aldırmayan Kalorisi Düşük Yiyecek Önerileri

Kilo Aldırmayan Kalorisi Düşük Yiyecek Önerileri
  • 1

Kilo Aldırmayan Kalorisi Düşük Yiyecek ÖnerileriKİLO ALDIRMAYAN KALORİSİ DÜŞÜK YİYECEK ÖNERİLERİ
Hepimiz diyet listesi zengin çeşit çeşit kalorisi düşük yiyeceklerle beslenip zayıflamak isteriz.Düşük kalorili yiyecekler hem sizi hafif tutar hemde tokluk hissi verir.Böylelikle iştahınıza göre beslenip zayıflayabilirsiniz.İşte yiyecek önerilerimiz;

Brokoli:Lif ve yüksek oranda C vitamini vardır. Düşük kalorili oluşu ve içeriğindeki protein seviyesi diyet yapanlar için idealdir.Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde de yardımcı olur.Hem salatalara katıp hemde yemeklere katıp tüketebilirsiniz.

Brüksel Lahanası:Brüksel lahanası,niasin, B6 vitamini, tiamin, pantoteik asit vb. vitaminler açısından da önemli bir kaynaktır.Küçük yapraklı, minyatür bir lahanaya benzeyen bir sebzedir. Lif, protein, vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından son derece zengin bir sebzedir.100 gram brüksel lahanasında 3,4 gram protein, 3,8 gram lif ve yüksek oranda C, A ve B vitaminleri bulunur. Sadece 43 kalori olan brüksel lahanasını yemeklerinizin yanında veya yoğurtla tüketebilirsiniz.

Balık Balık içeriğinde yoğun şekilde bulunan Omega 3 yağ asitleri vücudun tüm eksiklerini tamamlayacak oranda enerji içermektedir. Balığın içerisinde yağ oranı yüksektir, ancak bu yağlar hızlı şekilde yakılarak vücuttan atılabilecek yağlardır. Bol miktarda enerji barındıran balık kalori açısından en düşük besinler arasında yer almaktadır.

Yumurta: Yumurta şeker ve karbonhidrat içermeyen bir besindir.Protein açısından zengin bir besindir.Yuöurta diyeti dye bilinen diyet listeleri de vardır.Yumurta hem kilo aldırmaz hem de daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Obez insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda yumurta tüketen bireylerin daha az yemek tükettikleri ortaya çıkmıştır. 1 adet haşlanmış yumurta 77 kaloridir ve içinde bolca protein ve kalsiyum vardır.

Fasulye: Fasulyenin içerisinde yer alan kolesistokin maddesi kilo verdirici etkileri olan bir bileşendir. Kilo verdirici etkileri bulunan bu hormon hem tok tutar, hem iştahı keser, hem de hazmettirici etkileri bulunmaktadır. İçeriğinde zengin oranda lif bulunan fasulye hem tok tutan etkileri ile bilinir, hem de kolesterolünüzü düşürmektedir.

Salata: Çeşit çeşit salatalar hazılayarak diyet listenizi güzelleştirmelisiniz.Salata yemeklerle birlikte tüketildiğinde midenizde çok daha fazla yer kaplar ve daha uzun süre tok tutucu etkileri bulunur. Ayrıca bağırsakları daha hızlı çalıştıran salata sayesinde tüketilen besinler vücuttan kolaylıkla atılabilir. Yeşil salatalar zayıflamaya yardımcı en güzel yiyecekler arasındadır. Yeşil sebzelerle yapılmış 1 porsiyon salatanın kalorisi çok düşüktür.

Elma:Büyük bir yeşil veya kırmızı elma yaklaşık olarak 220 gram gelir ve içeriğinde 5 gram lif bulundurur. Sadece 116 kalori olan elma ara öğünlerinizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir meyve çeşididir.

Yağsız Et: Yağsız et içinde bulunan aminoasitler sayesinde sizi tok tutar ve daha açlık seviyenizi düşürür.Diyet listesi içinde protein miktarına mutlaka önemli ölçüde yer verin.Ana öğünlerde yağsız etleri tercih edin. Yağlarınızı yakmaya yardımcı olacaktır.

Acı Kırmızı Biber: Metabolizmayı hızlandıran kırmızı biberin iştah kesici özellikleri neredeyse tüm beslenme uzmanları ve diyetisyenler tarafından kabul edilen bir durumdur. Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen acı kırmızı biber daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Yemeklerde ise acı sayesinde su tüketimi fazlalaşır ve daha az yemek yenir. Kalorisi düşük besinler içinde ve ayrıca yağ yakımını hızlandırıyor.

Ceviz: Ceviz hem tok tutucu hemde sağlık açısından önemli bir besindir.Beyin gelişiminde de önemli rol oynar.Diyet listelerin de ara öğünlerde tüketildiğinde zayıflatıcı etkileri bulunmaktadır. Özellikle içeriğinde yer alan bileşenler sayesinde çok az miktarda ceviz ile gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi elde edebilirsiniz.

Tavuk Eti: kalsiyum ve fosfor açısından zengin bir besindir.Diyette tüketilebilecek gıdalar arasında kilo aldırmayan yiyeceklerden biridir. Kalori değeri çok düşük olan yağsız tavuk eti ne kadar fazla tüketilirse tüketilsin kilo aldırmamaktadır.

Avakado: B ve C vitamini yönünden zengin olan avokado demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum içerir. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinde kolaylıkla çiğ veya pişirerek kullanabileceğiniz bir besindir.


ETİKETLER