• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kaş Kontürü

kaş kontürü nedir nasıl yapılır
  • 1

kaş kontürü nedir nasıl yapılırKAŞ KONTÜRÜ  NEDİR?

 

Bir çok bayanın korkulu rüyalarından biri de şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız, yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirmektir. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü, kalıcı makyaj ( mikro (pigmentasyon ) ,kaş şekillendirmesi ya da başka bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır.

 

KAŞ KONTÜRÜ NASIL YAPILIR?

  • Daha kavisli kaşlara sahip olmak isteyenlere
  • Kaşları düşük ve küskün bir ifadeye sahip olanlara
  • Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenlere
  • Yaralanma ya da yanık gibi istenmeyen durumlar sonrasında kaşsız kalanlara

Elleri titreyen ya da kendi kendine makyaj yapmakta zorlananlara

son derece uygun bir çözümdür.

Kaş kontürü yapmadan önce, kaşa şekil vermek gerekir. Uygulama yapıldıktan sonra kaşın ne şekilde olacağı belirlenmelidir. Bu bir far yardımıyla veya bir kalemle yapılabilir.

Uygulama öncesinde, kaş bölgesi topikal anestezi uygulanır. Kaş kontür uygulamasında siyah rengin kullanılması tercih edilmez. Siyah zamanla gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahverenginin farklı tonları çok başarılı sonuçlar verir. Kalıcı makyaj kaş yapımında kullandığımız üç teknik vardır. İlk olarak kaş tasarımı yapıldıktan sonra tasarım kalıcı makyaj boyası ile tamamı boyanmasıdır. İkinci kalıcı makyaj kaş tekniği ise kıl tekniği dediğimiz yöntemdir. Kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi bir hava vermek için incecik kıl şekilleri çizilmesidir. Son olarak kalıcı makyaj kaş tekniğimiz, kaş tasarımı yapıldıktan sonra kaş tasarımı bölgesini kalıcı makyaj boyası ile gölgelendirme işlemidir. Bu kalıcı makyaj tekniği çok hafif olarak uygulanır. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kullandığımız bu teknikler sayesinde daha natürel kaş yapısına kavuşursunuz.

 

Nerde kaş kontürü yaptırabilirim diye düsünmenize gerek yok.Bir çok özel merkezler ve güzellik merkezlerinde yapılmaktadır.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.