• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kaş Kalınlaştırıcı Doğal Yağlar ve Kullanımları

kaş kalınlaştırma
 • 1

Kaşlar; yanlış kaş alımları, doğal olmayan yöntemler sonucu vücudun verdiği tepkiyle dökülmeler ve genetik gibi nedenlerle istediğinizden daha seyrek bir yapıda olabilir. Kaşların yoğun görünüşü gözlerdeki ifadeyi artırır ve göz güzelliğine büyük oranda katkı sağlar. Kaşlarınızı doğal yollarla kalınlaştırmak için ise kullanıp faydalanabileceğiniz birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Bu yazımızda kaş kalınlaştırmada oldukça sık kullanılan doğal yağlardan bahsedeceğiz.

Uyarı: Kaş kalınlaştırmaya yardımcı doğal yağ tavsiyelerimizden herhangi biri teninize karşı alerjik olabilir. Lütfen bileğinize biraz sürüp herhangi bir reaksiyon olup olmadığını gözlemleyiniz. Göz sağlığınızı tehlikeye atmamak için, yağları uygularken gözlerinize çok yakın bölgelere sürmeyiniz.

hindistan cevizi1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı denince aklınıza güzellik gelmeli. Hindistan cevizi yağı cilt ve saç için güzellik amaçlı sıklıkla kullanılan bir doğal mucize. Hindistan cevizi yağı saç, kirpik ve kaşlar için uzatıcı bir etkiye sahip. Bizde daha önceki yazılarımızdan biri olan Kirpikleri Uzatan Doğal Yöntemler konusunda Hindistan cevizi yağı tavsiyesinde bulunmuştuk.

Bu doğal yağı kaşları sıklaştırma ve kalınlaştırma amaçlı kullanırken aynı zamanda kaşlarınıza sağlıkta kazandırıyorsunuz. Hindistan cevizi yağı E vitamini açısından zengindir.

Nasıl Kullanmalıyım?

 • Birkaç damla doğal Hindistan cevizi yağını temiz parmaklarla kaşlarınıza masaj yaparak uygulayınız.
 • Çok bastırıp kaşları yıpratmamaya özen gösteriniz.
 • 2 dakika kadar yavaşça masaj yaptıktan sonra (bölgede kan akışını hızlandırır), uyuyabilirsiniz.
 • Sabah kalktığınızda ılık suyla kaşlarınızı yıkayabilirsiniz.
 • Cildinizin hassaslığına göre her gün ya da gün aşırı uygulayabilirsiniz.

2. Hint Yağı (Kastor Yağı)

Hint yağı bildiğiniz üzere zaten saç uzatma amaçlı kullanılmakta. Kaşlar üzerinde de kalınlaştırıp sıklaştırıcı olan Hint yağı; protein, vitamin, antioksidan ve yağ asitleri içeren zengin bir yapıya sahiptir. Kaşlarınızda uzamayı engelleyici organizmaları uzaklaştırmaya da yardımcıdır. Hint yağı aynı zamanda bölgedeki kan akışını hızlandırarak kaşlarınızın beslenmesine yardımcı olur. Kaş ve kirpik uzatma amaçlı bazı güzellik uzmanları tarafından da tercih edilmektedir.

Uyarı: Hint yağı bazı cilt tiplerinde kızarıklığa ve yanmalara neden olabilir. Kesinlikle göze kaçırmayınız. Dikkatli kullanınız.

Nasıl Kullanmalıyım?

 • Kulak çubuğunu Hint yağına batırıp kaşlarınıza uygulayınız.
 • Temiz parmaklarla 1-2 dakika kadar hafifçe masaj yapınız.
 • 1 saat kadar bekletip yıkayabilirsiniz. Çoğu kişinin akşamdan sürüp yattığını da hatırlatmakta fayda var. Cildiniz hassas değilse sürüp yatabilirsiniz.
3. Badem Yağı

Badem yağı, büyük ihtimalle saç, kirpik ve kaş bakımında adını en çok duyduğunuz yağdır. Badem yağı hem kaş sıklaştırmayı destekleyici vitamin yapısı hem de hafifliğiyle denemekten korkmamanız gereken yağlardan bir tanesi (alerjiniz yoksa). Badem yağı kaş köklerin canlanmasına da yardımcı olur ve kaşlarınıza hacim katar.

Nasıl Kullanmalıyım?

 • Temiz parmaklar ya da pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulayınız.
 • Kaşlarınıza hafifçe masaj yaparak badem yağını dağıtın.
 • Geceden uygulayıp sabah yıkayabilirsiniz.
 • Her gün ya da gün aşırı uygulayabilirsiniz.
4. Sabır

Kullandığımız yağlar kadar sabır da kaş ve kirpik uzatma işlerinde çok gereklidir. Kaşlar hızlı uzamadığından sabırlı olup, aceleci davranışlarda bulunarak kaşlarımıza zarar vermemeye özen gösterelim. Sonuçları takip etmek için başlamadan önce mutlaka yakından kaşlarınızı fotoğraflayın. 1 ay kadar sonra karşılaştırıp faydası olup olmadığını görebilirsiniz.

Benzer güzellik ipuçları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!


OKUYUCU YORUMLARI
 • sude
  2 sene önce

  güzel bılgiler ….benimde saçlarım boyaya boyaya cılkından cıktı hangi maskeyi denediysem fayda etmedi . bide çok zahmetli geliyor o maskelerı hazırlamak uğraştırıcı sürmesi ayrı dert… sonra tesadüfen tıkladığım bir linkte saç bakım uzmanıyla görüştüm bana saçıma likit keratin yüklemesi yapmam gerektiğini söyledi. şimdilik aldım bakalım sonuçlarını kullanınca görecez

  4