• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kaş Gürleştirme Önerileri

Kaş Gürleştirme Önerileri
  • 1

Kaş Gürleştirme ÖnerileriKAŞ GÜRLEŞTİRME ÖNERİLERİ
Son zamanlarda kalın kaş modası diye geçen kalın kaşlar etkileyici bakışlarla karşı tarafa estettik bir görünüm aktarır. İnce kaşları gürleştirmek için bazı doğal yöntemler mevcuttur.

Sarımsak: Öncelikle kaş tarağı veya kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla kaşlarınızın çıkış yönüne doğru masaj yapıp, kaş diplerini biraz kızartıyorsunuz.Sonra ortadan ikiye kesilen bir diş sarımsağı kaşlarınıza masaj yaparak sürüyorsunuz.Sarımsağın kokusundan etkilenenler sarımsak yağını da kullanabilir.Bu yöntemi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.Başka bir tarifte ise sarımsağı ezip biraz zeytinyağı katıp kaşlarınıza sürüyorsunuz.Kaşları gürleştiğini zamanla göreceksiniz.
Fındık: 1 adet ortadan ikiye ayrın ve bir süre tavada ısıtın.Daha sonra ısıtılan fındık ile kaşlarınızın çıkış yönüne doğru masaj yaparak uygulayın.Kaşların kalınlaşmasında bu yöntem etkilidir.
Hint Yağı:Genellikle saçların uzamasında ve bakımında kullanılan hint yağı bu seferde kaş gürleştirme de önerilmektedir. Kaşların uzaması için gerekli olan vitamin, yağ ve proteini içinde barındıran hint yağı düzenli kullanıldığında kaşların kalınlaşmasında etkilidir. Hint yağını kaşa uygulamak için saf hint yağı ile 4-5 dakika kadar masaj yapılır. Yarım saat beklendikten sonra ılık su ile yıkanır.Önerilen uygulanma sıklığı 2-3 hafta süre ile gün aşırıdır.Hint yağı gibi argan yağı, badem yağı, fındık yağı, çörekotu yağınıda kullanabilirsiniz
Soğan Suyu: Soğan, içerisinde yüksek oranda kükürt barındırır.
Kükürt, kaş köklerini uyandırarak kaşların kalınlaşmasına yardımcı olur. Bir adet soğan ezip suyunu çıkartıp bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra birkaç saat yüzünüzü yıkamayınız.
Nemlendirici krem:Kaşların kalınlaşması için üretilen nemlemdiriciler vardır.Bu tür nemlendiricilerden alabilir ya da kendi yağlı bir nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Her gece yatmadan önce nemlendiricinizi kaşlarınıza sürün. Bir süre sonra kaşlarınızı çıktığını farkedeceksiniz.
Vazelin:Bitkisel yağlarda olduğu gibi vazelini de aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Vazelin, kaşları kalınlaştırma ve gürleştirme özelliğine sahiptir.
Makyaj teknikleri:Kadınların en çok tercih ettiği yöntemler biridir. Makyajınızı bitirdikten sonra son işlem olarak kaşlarınızı doldurabilirsiniz. Kendi yüz şeklinize uygun olan bir kaş modeli seçmelisiniz. Kaş kalemleri, kaş farları ya da kaş rimelleri ile güzel bakışlara kavuşabilirsiniz.


ETİKETLER