• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Uygulanır?
  • 1

Karbon Peeling Nedir Ve  Nasıl Uygulanır?KARBON PEELİNG NEDİR VE NASIL UYGULANIR?
Karbon peeling leke tedavisinde kullanılan, gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştiren en etkili hızlı sonuç veren bir tedavi yöntemidir.Her mevsim koyu ciltlere uygulanabilir.Herhangi bir tahriş kızarıklık ve kabuklanma oluşmamaktadır.Güvenli çabuk netice veren bir uygulamadır.Karbon peeling lazerle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan Q-switched Nd: YAG lazer, karbon solüsyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Lazer uygulamadan önce, lazerin renk konusundaki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Ciltte 15-20 dk. bekletilen karbon gözenekler tarafından emilir. Böylece ciltte ve gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur. Ciltte ve gözeneklerin içinde daha fazla renk maddesi girdiği için lazer işlemi daha fazla etkili olmaktadır.Cildin altındaki kolojenleri arttırıp böylelikle cilt yenilenmiş olarak lekeler zamanla açılmaktadır.
Karbon peeling kaç seans sürer?
-Karbon peeling 1-3 hafta aralıklarla en az 4-5 seans uygulanmalıdır.Kişinin cilt yapısına leke derinliğine göre  leke tedavisinde 10 seans uygulama yapılabilir.
-Her hangi bir acı ağrı hissedilmez.
-Herhangi bir soyulma olmaz.
-İşlem sonuncda hafif bir pembelik oluşmaktadır oda bir saate geçmektedir.
-Karbon peeling leke etkisinde 4-6 aylık bir zaman diliminde en etkili sonuçları verebilmektedir.

Karbon peeling nasıl uygulanır?
-İşleme başlamadan önce cilt temizlenip kirlerden arındırılır.
-İşlem öncesi karbon solüsyonu sürülerek 15-20 dk. beklenir. -Daha sonra lazer atışlarıyla deriye verilen ısı ile sürülen karbon deri tabakasında buharlaşarak kalkar.Bu etki ile deri altındaki kolojenler artarak cildin yenilenmesi sağlanıyor.
-Lazer uygulaması 5-10 dk. sürmektedir.
-En son güneş kremi sürülüp isleme son veriliyor.
-Günlük hayatı etkileyecek hiç bir sorun yoktur.


ETİKETLER