• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kalçaları Toparlayan 3 Kolay Egzersiz

kalça egzersiz
 • 1

Fit bir vücuda sahip olmak hem yaparken edindiğiniz sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı bir yaşam tarzı hem de güzellik açısından oldukça önemlidir. Ancak işin güzellik kısmında fit vücut tek başına yeterli olmayabiliyor. Örneğin daha sıkı bacaklar ve kalça hem giydiklerimizi daha iyi taşımamıza yardımcı oluyor, hem de kişisel özgüven noktasında insanı besliyor. Kalçaları toplayan ve sıkılaştıran kolay egzersizler ile 1 ay içerisinde beğeneceğiniz sonuçlar alacaksınız. Ayrıca sizi egzersize alıştırmak için özellikle kolay kalça egzersizleri seçtik.

Vücudumuzun hangi kısmını geliştirmek ve şekle sokmak istiyorsak olalım, işin en önemli kısmı tabi ki de beslenmedir. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı izlemek kalça sıkılaştırma ve güzelleştirme sürecimiz de en büyük yardımcımız olacak.

Uyarı: Kalça güzelliği egzersizlerine başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yaparak vücudunuzu ısıtınız. Aksi takdirde sakatlanma riskiniz artabilir.

1. Adım (Step) Egzersizi

İlk egzersizimiz oldukça kolay ve hiç bir egzersiz ekipmanına ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz etkili bir hareket. Çalıştırdığı kas grupları baldırlar, diz arkası bölgesi, kalçalar ve ön bacak sayılabilir. Kalça ve bacak bölgesinde bir çok kas grubuna etki eden faydalı bir egzersizdir.

Nasıl Yapılır?

 • Dik durunuz bacaklarınıza ve karnınıza konsantre olarak önünüze koyduğunuz yükseltiye (egzersiz sehpası, küçük masa, sandalye vs.) tek bacağınızdan kuvvet alarak çıkınız.
 • Diğer bacağınızı kendinize doğru çekip daha sonra kendinize çektiğiniz bacağınızla yere ininiz.
 • Hareketi tekrarlayınız.
 • Bacakları değiştirerek hareketi 20-25 kez tekrarlayabilirsiniz. (Yeni başladıysanız daha az tekrar ile deneyiniz.)

2. Superman Egzersizi

Superman uçuş tarzına benzediğinden bu ismi almış olan egzersizimizde sıra. Bu egzersiz de yapımı oldukça kolay ve hiç bir ek ekipman gerektirmiyor. Unutmayın tüm bu egzersizler biraz daha kolay aşama, sizi kalça egzersizlerine ısıtmak ve kalçanızı şekillendirmeye başlamak için. Biraz daha zorlayıcı egzersizler isterseniz veya egzersiz programınıza daha fazla kalça egzersizi ilave etmek istiyorsanız Evde Kalça Sıkılaştırmak için 4 Egzersiz konusunu da ziyaret edebilirsiniz.

Superman egzersizi de kalçalara yoğunlaşan yakıcı bir egzersiz. Kalçalarınızdaki yanmayı hissedeceksiniz!

superman egzersizi

Nasıl Yapılır?

 • Yüz üstü yere uzanın. Karnınızı sıkın ve belinizi düz bir duruma getiriniz.
 • Nefes vererek, bacaklarınızı ve kollarınızı ileriye doğru uzatıp görselde gösterildiği gibi havaya kaldırınız.
 • 10 saniye kadar beklemeye çalışınız (zor geliyorsa azaltınız) daha sonra başlangıç pozisyonuna dönerek dinleniniz ve tekrarlayınız.
3. Köprü Egzersizi

Kalça egzersizleri arasında oldukça etkili ve yapımı kolay olan egzersizlerden biridir. Bir çok egzersiz programında rastlayabilirsiniz. Köprü egzersizini yaparken karnınızı sıkmayı unutmayınız.

köprü egzersizi

Nasıl Yapılır?

 • Sırt üstü yere uzanınız ve karnınızı ve kalçalarınızı sıkınız.
 • Kollarınızı iki yanınıza uzatıp dizlerinizi büktükten sonra kendinizi görselde gösterildiği gibi belinizden yukarı doğru kaldırınız.
 • Bu pozisyonda 5-8 saniye kadar bekleyiniz ve tekrar başlangıç pozsiyonuna dönünüz. Seviyenize göre dinlenerek hareketi tekrar ediniz.

Facebook ve Twitter’da bizi takip ettiniz mi? Güzellik konularından haberdar olmak ve süpriz hediye çekilişlerine katılmak için sizi de mutlaka bekliyoruz!