• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kalça Şekillendirmek İçin Egzersiz

  • 1

Her kadının ve genç kızın en çok arzuladığı şey fiziğinin düzgün olmasıdır. Fiziğinin güzel olduğunu düşünen kadınlar özgüveni yükselir ve hayata daha olumlu yaklaşmaya başlar. vücutta düzgün olmasına diğer bir deyişle şekilli olmasına ihtiyaç duyulan en önemli bölgelerden 1.si göbek 2.si kalçadır. Kalçayı şekillendirmek için de bazı yapılması gereken şeyler vardır. Kimisi kısa yoldan güzel bir kalçaya sahip olmak için bıçak altına yatmaya karar verir. Ama biz size biraz çaba ve azim ile zahmetsiz ve tamamen kendi emeğinize bağlı kalça şekillendirme egzersizlerinden bahsedeceğiz.

Önce İnanmak

Son yıllarda çok popüler olan spor salonları ve egzersizler mutlaka sizlerin de ilgisini çekmiştir. Acaba gerçekten işe yarıyor mu diye düşünmüşsünüzdür hatta bazılarınız birkaç hafta deneyip yarıda bırakmıştır. Bu egzersizlerin işe yaraması için bütün şartları sağlamak en önemlisidir: sağlıklı beslenme, düzenli kardiyo, kardiyo sonrasında yapılacak olan sıkılaştırma egzersizleri ve süreklilik. Bütün bunları bir arada uyguladığınız takdirde kesinlikle istediğiniz sıkı kalçalara sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hafif ve Açıcı Egzersiz İle Başla

Yapılan en büyük hatalardan biri de, kalça sıkılaştırma hareketlerinden başlayarak kasları sıkıştırarak ağrı ve sakatlığı artırmak. Oysa öncesinde yapılan ısındırma hareketleri kaslarınızı açarak rahatlamanızı sağlayacaktır. (En az 20 dk)

En Etkili: Squat ( Çömelme Hareketi)

Squat hareketi kalça sıkılaştırma hareketleri arasında en etkili olanıdır. İki ayağı omuzlarla aynı genişlikle açarak sırtı düz tutmalı ve bu şekilde düzgün bir açı oluşturarak çömelme işlemi gerçekleştirilmelidir. Elleri ister belde ister ensede tutarak denge sağlanabilir. (12×2)

Hip Bridge ( Kalçayı Yukarı kaldırarak Germe Hareketi)

İlk önce sırtüstü yere yatılmalıdır. Eller iki yanda yerde durmalıdır. Dizler yukarı çekilmelidir. Daha sonra popo yukarı kaldırılıp indirilmelidir. Karın. Kalça ve arka bacak kaslarını sıkılaştırmak için harika bir yöntemdir. (15×2)

Süpermen Kalkışı

Yere yüzüstü yatılarak eller öne doğru uzatılır. Elleri üst gövdeyi ve ayakları aynı anda kaldırmak suretiyle yapılan bir harekettir. Bu hareket karın, kalça ve bacak kaslarının çalışmasını sağlar. (12×2)

 


ETİKETLER