• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kalça Büyütme Egzersizleri

kalça nasıl büyür
  • 1

KALÇA BÜYÜTME EGZERSİZLERİ

Birçok kadın kalçalarının büyük olmasını ister. Bunun için çeşitli sonucunu tam bilmediği operasyonlardan geçer. Hareketsiz bir vücutta kalçalar büyük olsa da şekilsiz dururlar. Vücudun en çekici yeri olan kalçalarınızı egzersizlerle sonucunu bildiğiniz yöntemlerle yapmak mümkün. Sizin  için aşağıdaki yazımızda evde kolayca yapabileceğiniz hareketleri derledik.

kalça büyütme egzersizi1-Squat hareketi:

çömelme hareketi olarak bilinir ve kalça büyütme egzersizleri

içerisinde en önemlisidir. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak yere paralel duruma getirin.

Dizlerinizi 90 derece kırarak yarım şekilde çömelin. Hareketi 10 kez 3 set tekrar edin. Ayaklarınızı ve dizlerinizi kesinlikle hareket ettirmeyin kalçadan yapmaya özen gösterin.

Bu hareketle kalçalarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.

 

 

kalça büyütme egzersizleri2-Lunge hareketi:

Bacak hamlesi olarak bilinir.

Basen egzersizinin uygulanması sırasında herhangi bir materyale ihtiyaç duymuyor ve dik bir şekilde ayakta durarak başlangıç pozisyonunu oluşturmuş oluyoruz.

Ardından bir ayağımızı sabit tutuyor diğer ayağımızı ise; öne doğru uzatıyor ve dizden kırarak 90 derecelik bir açı oluşturuyoruz. Sabitlediğimiz ayağınızı ise; parmak uçlarında duracak şekilde konumlandırıp kalçaları genişletme hareketini yapıyoruz.

 

kalça büyütme egzersizleri

 3-Leg Kick Back:

Geri tekme olarak bilinir.

Hareketi ayakta sandalyeden destek alarak yapabilirsiniz. Bir bacağınızı arkaya doğru kaldırın. Kalçanızın yukarıya doğru sıkıştığını hissedeceksiniz. Hareketi iki bacak için 10 kez 3 set uygulayın.

 

 

 

 

4-Kalça Sıkma:

Günde 20 kez kolaylıkla tekrarlayabileceğiniz bu egzersizde; kalça kaslarınızı sıkıp 3 saniye kadar bekledikten sonra serbest bırakın.

Bu yapacağınız hareketlerin yanı sıra yeme içmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Fazla yağlı yiyeceklerden uzak durun.