• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınları Çekici Gösteren Özellikler

  • 1

Erkekleri çekici kılan noktalar kadar kadınları çekici gösteren özellikler de bir hayli önemli olmaktadır. Günümüzde, moda ve bakım ihtiyacı erkek kadın fark etmeksizin belirli trendler ışığında takip edilmektedir. Bu yazımızda, siz hanımları çekici gösteren özelliklere değinecek ve çevrenizdeki tüm gözleri üzerinize çekmeniz için elimizden geleni yapacağız. Moda dergilerinin yaptığı anketler ve sosyolojik tespitler ışığında bazı maddeleri sizler için sıraladık. Öncelikle, her kadının fiziki ve ruhsal özellikleri ile çevresine ışık yayması belirli oranda tecrübe ve eylemi de içermektedir. Aşağıdaki maddeler bu sebeple önem kazanacak ve çekici olmanın özelliklerine değinilecektir.

Gülmek

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda; gülümsemek konusunda içten olan her kadının çekici olduğunun altı çizilmektedir. Beyaz dişlerin ve gülüşün bir birleşiği olarak çekicilik konusunda üst çıtanın gülmekten geçtiğini belirtmeliyiz.

Az Makyaj Yapmak

Erkeklerde %45’i oranında bir çoğunluk az makyaj yapan kadınlardan hoşlandığı bilinmektedir. Doğal ve sade görünümün, çekici kadın olmanın püf noktalarından biri olduğun altını çizmek istiyoruz.

Kırmızı Elbiseler

Sosyal ve kişilik psikolojisi deneyleri ve araştırmalarına dayanarak kırmızı renginin erkekler üzerindeki etkisi bir hayli yüksektir. Aynı durumun hayvanlar için de geçerli olduğunu eklemeliyiz. Kadınlarda çekici olmak adına giyilen kırmızı elbiselerin göz doldurması kaçınılmaz olacaktır.

Bel Ve Kalça Uyumu

Erkeklerin beyinlerinde yer alan kalça-bel uyumu, birçok kadın tarafından bilinmesi gereken bir konudur. Bu sebeple, kadınlarda çekici olmanın yollarını araştırmalı ve eşinizin beğenilerine odaklanmalısınız.

Uzun Saçlar Ve Ses Tonu

Sağlıklı ve uzun saçlı kadınların, çekicilik konusunda başı çektiğini söylemeliyiz. Bunun yanı sıra ses tonunun önemi, bir erkek için değişmez unsurlar arasında yer alacaktır. Her kadının, makyaj kombinleri, elbise seçimi, ses tonlaması ve değişken cazibesine dair özelliklerin farkında bir yol izlemesi gerekmektedir. Kadınları çekici gösteren özellikler nelerdir? Sorusuna verebileceğimiz en sağlıklı yanıt; sade ve doğal bir güzellik sunmak, kırmızı renk tonlarında elbise seçiminde bulunmak, bel ve kalça uyumu hakkında fikir sahibi olmaktır diyebiliriz. Son olarak; her erkeğin doğal güzelliğin ve rengin büyüsüne kapılacağı akıldan çıkarılmamalıdır.