• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları

  • 1

Akşam çayın yanında vazgeçilmez bir lezzet olan kabak çekirdeğinin vücuda birden fazla faydası olduğunu biliyor muydunuz? Kuruyemişlerin içerisinde vazgeçilmez bir lezzet olup, hemen hemen hepimizin severek tükettiği kabak çekirdeği, kozmetik alanında da oldukça sevildiğini belirten uzmanlar, cilt için birden fazla faydası olduğunu söylüyor. Bizde sizlere bugün kabak çekirdeği yağının faydalarından bahsetmek istedik.

Türkiye’nin birçok yerinde yetişen kabak çekirdeği sadece kuruyemiş olarak değil, aynı zamanda cilt bakımında da kullanılıyor. Kabak çekirdeğinden elde edilen yağlar, saç ve cilt bakımı için faydaları saymakla bitmez. Güzellik ve bakım kremleri içerisinde yer ala kabak çekirdeği yağı, içeriğinde ki vitaminler sayesinde cildinize iyi gelecek.

Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları

  • Kabak çekirdeği içerisinde E vitamini mevcut bulunuyor. Bu sayede saçlarınızı daha canlı ve parlak bir görünüme kavuştururken, kaş ve kirpik bakımı da yapmaktadır.
  • Cilt lekeleri ile hepimizin başı dertte. Üzülmeyin cilt lekelerini ortadan kaldıran formül kabak çekirdeğinden geçiyor. Cildin yenilenmesini sağlayan kabak çekirdeği yağı, cilt lekelerini ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda yıpranan hücreleri onararak iyileşmesine yardımcı oluyor.
  • Yüzünüzde ve cildinizde çıkan sivilceler için kabak çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. İltihap ve sivilcelerin yok olmasını sağlarken, cilt kusurlarını da ortadan kaldırıyor.
  • Cildi nemlendirerek genç ve parlak kalmasına yardımcı olur. Kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
  • Cildin yumuşamasına yardımcı olurken, cilt esnekliğini de sağlayarak dokuları korur.

Kabak Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Kabak çekirdeği yağını gece yatmadan önce cildinize masaj yaparak uygulayın. En az 15 dakika ciltte beklemesinde fayda var. İsterseniz bu şekilde de yatabilirsiniz ama yok yatamam derseniz ılık su ile yıkayın.

Diğer bir seçenek ise bir pamuğa damlatarak bölgesel olarak uygulayabilirsiniz.

Talep ederseniz ağız yolu ile alarak genel bir bakım formülü uygulayabilirsiniz. Ağız yolu ile alacağınız zaman aç karna 1 tatlı aşığı alınması gerekir.

Dikkat: kabak çekirdeğini ağız yolu ile alacağınız zaman haricen olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Doğal kabak çekirdeği yağı almalısınız. Bu her iki seçenekte de kullanma imkanını size sunacaktır.