• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Jojoba Yağının Faydaları Neler?

  • 1

Jojoba kozmetik ürünlerinde sık kullanılan yağ çeşitleri arasında yer alıyor. Özellikle şampuan gibi saç bakım ürünlerinde olması saç bakımı konusunda uzman olduğu düşüncesini aklımıza getiriyor. Fakat sadece saç bakımı ile sınırlı kalmayan bu yağ türü sizi de şaşırtacak. İşte jojoba yağının bilmediğini faydaları.

Jojoba yağı saç bakımında iyi olduğu gibi cilt bakımında da oldukça etkili bir yere sahip. Cilt bakımı ürünleri içerisinde yer alan jojoba yağı cildiniz için doğru seçim.

Jojoba Yağının Faydaları

Nemlendiriyor

Nemlendirme konusunda oldukça uzman olan jojoba yağı, ciltte yaşanan nem kaybını önlüyor. Bu sayede cildiniz daha yumuşak ve parlak bir görünüm elde eder. İster tek başına ister uçucu bir yağ çeşidi ile birlikte kullanılabilir.

Antibakteriyel Etkiye Sahip

Jojoba yağı içerisinde antimikrobiyal etkili bir kaynak bulunuyor. Mantar ve çeşitli bakteri türlerini yok etmede oldukça etkilidir.

Yaraları Kapatıyor

İltihapları önlemek ve çeşitli cilt rahatsızlıklarının ortadan kalkması için iyileştirici bir özelliğe sahip. Bilim insanlarının araştırmalarına göre jojoba yağı, iltihapları önlüyor ve kalojen sentezini kolaylaştırıyor.

Cilt Bakım Ürünlerinin Vazgeçilmezi

İlaçlar ile cilt bakım ürünlerinin daha etkili olmasına yardımcı olur.

Akneler İçin Jojoba Yağı Kullanın

Cilt güzelliği için kullanılan jojoba yağı, sadece güzelleştirmek ile sınırlı kalmıyor. Akne sorunu yaşayanların yardımına yetişiyor ve aknelerin yok olmasına yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar sonucunda akne sorununa iyi geldiği ve sorunu ortadan kaldırdığı konusunda bilgiler mevcut.

Akne İçin Jojoba Yağı Nasıl Kullanılır?

Akne çözümü için jojobaa yağı çeşitli şekillerde kullanılır.

Kil Maskesi İle;

Bentonit kili ile jojoba yağı birleştirilir.

Maske haline getirdiğiniz karışımı akne sorunu yaşadığınız yerlere uygulayın.

Ilık su ile temizlenir. Haftada 2 defa kullanabilirsiniz.

Yüz Nemlendiricisi Olarak;

Aleo vera yağı ile jojoba yağı karıştırılarak cilde uygulanır. Cildin nemlenmesine yardımcı olur. Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Günlük Kullandığını Kreme Karıştırın;

Günlük kullandığını cilt kremi içerisine jojoba yağı ekleyerek cildinizin nemli kalmasına yardımcı olurken, akne sorunu da yaşamazsınız.

Direk Kullanım;

Jojoba yağı kullanımları arasında direk kullanma şansına da sahipsiniz. Pamuk yardımı ile cilde uygulanır.