• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İştah Kesen Bitkiler ve Çaylar

çay
  • 1

Konu kilo vermek, formda kalmak ya da vücut geliştirmek olduğunda işin %70’i mutfaktan geçer. Bir çok zayıflama yazımızda bundan bahsettik. Egzersizler ve yapılan sporlar, amacımıza ulaşmada bize %30 derecesinde bir etki yapabilir. Bu nedenle, iştah oranımız bizim için çok önemli. İştahı kapatacak çaylar, bitkiler ve yiyeceklere yönelerek açlığımızı bastırabilir, böylece çok daha az kalori tüketerek kilo verme işleminde beklenilenden çok daha hızlı sonuca ulaşabiliriz.

Bu yazımızı tamamen iştahı azaltan ve açlığı kesen bitkisel ürünlere ayırıyoruz. Doğal çaylardan bitkilere bir çok katkısız ürüne değinip, çok iştahlı olma durumunu baskılayıp zamanla iştah düzeyimizin normale dönmesini sağlayabiliriz.

Uyarı: Aşağıda verilen herhangi bir besin bünyenizde alerjiye neden oluyorsa kullanmayınız. En iyi tavsiyeyi, metabolizmanızı bilen bir diyetisyen verebilir.

kahve

1. Kahve

Kahve harika bir içecek. Her geçen gün yeni faydalarına rastlanılan bu doğal içecek hem iştahı kesen, hem de metabolizmayı hızlandırarak normalden daha fazla yağ yakmanızı sağlayan büyük bir yardımcı. Kafein sizi tok hissettirecek ve daha mutlu hissetmenize yardımcı olacak.

Kahve Kullanım Tavsiyesi

Mümkünse kahve çekirdeklerini kendiniz öğütmeye çalışınız. Kullanabileceğiniz en doğal şekilde kullanmak en fazla faydayı görmenizi sağlar. Şeker, tatlandırıcı vb. hiç bir doğal olmayan ürün eklememenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

2. Maydonoz Suyu

Maydonoz suyu zengin vitamin ve mineral içeren yapısı, vücuttan toksinleri attırma etkisiyle önemli derecede kilo ve su kaybını sağlayabilecek müthiş bir sebze! Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, sebze sularının faydasının büyük olduğunu unutmayın. Özellikle maydonozu fırsat buldukça tüketmenizi ve suyunu içmenizi tavsiye ederiz.

3. Yulaf Ezmesi

Yulaf, içerdiği yoğun lifli yapı sayesinde midenizi sarar ve tokluk hissi verir. Doğru miktarda tüketilecek yulaf ezmesi ile kilo kontrolüne 1 adım önde başlayabilirsiniz. Yulaf ezmesini kahvaltıda tüketmenizi öneririz. Kilo verme ve formu korumada sabah kahvaltısının önemi çok büyüktür. Kilo Vermeyi Hızlandırmanın Yolları yazısında detaylı olarak bahsetmiştik.

4. Nane Çayı

Yapılan çalışmalar nanenin iştahı baskıladığını gösteriyor. Nane içerdiği bileşenler sayesinde cilt içinde oldukça faydalıdır. Mideyi temizleyen, toksin atmaya yardımcı olan nane; safya kesesinden boğaza, ciltten mideye bir çok faydasıyla dikkat çekiyor.

5. Yeşil Çay

AuthorityNutrion‘da yayınlanan bir araştırma makalesine göre yeşil çay metabolizmanın yağ yakım hızını artırıyor. Vücudu harekete geçiren yeşil çay insan sağlığına da bir çok faydalı bileşen içeriyor.Uzmanlar her sabah aç karna içilen limonlu yeşil çayın kilo verme sürecini kısalttığını ve iştahı gün boyu kontrol altında almaya yardımcı olduğunu söylüyor.

6. Keten Tohumu

Keten tohumu yüksek miktarda Omega-3, Omega-6, lif ve protein içerir. Yapılan araştırmalarda Omega-6’nın vücutta kolesistokinin değerini artırdığı görüldü. Kolesistokinin iştahı kapatmaya yardımcı bir hormondur. Keten tohumu çok etkili bir besin olduğundan önerilen miktarları aşmamaya özen gösteriniz. Günlük 2 tatlı kaşığı keten tohumu yeterlidir.

Keten tohumu son zamanlarda faydaları daha belirgin ortaya çıkan müthiş bir sağlık desteğidir. Eğer herhangi bir alerji vb. problem yaşamıyorsanız düzenli tüketmenizi öneririz. Keten tohumunun bol suyla tüketilmesi önerilir.


ETİKETLER